Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájokat muszály...

A hullámos papagájokat muszály reptetni? Vagy elég nekik a kalitka.

Figyelt kérdés

4 évesek ,ugy kerultek hozzám ,de a madarak eddigi gazdája

azt mondta ,hogy o nem szojta oket kiengedni a kalitkábol.

Jo nekik csak a kalitkába ,ha ahhoz vannak szokva ? Vagy ha kiakarom engedni oket ,hogy kezdjek hozzá? Mennyi ido utan ?stb :)


2015. márc. 28. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ahoz vannak szokva? Miért volt más választásuk?

Szerinted egy repülésre kifejlődőtt madárnak szüksége van a repülésre?

2015. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kalitka mérettől is függ. Ha röpde méretű, akkor nem fontos. Ha kicsi, akkor viszont kell nekik, de először szokják meg az új otthont. Később ha kiengeded őket és nem szelidíted meg őket előtte, akkor is vissza fognak menni a kalitkába.
2015. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engeded ki őket, a kalitkának minimum 2m hosszúbak kell lennie, de inkább két és félnek. A magasságnak szintén 2m-nem, a szélesség is legyen 1 méter. Ez az a méret, amiben már úgy kényelmesen el tudnak röpködni, kiengedés nélkül, de még ez is szűkös. Legalábbis én így látom a sáját madaraimon
2015. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ok, koszonom.

hát nekik nics ekkora kalitkájuk. és még szelidnek sem mondhatom oket...:(

ha pl várok két 3 hetet,hogy szokják az uj helyuket,és utánna engedem ki oket ,az jo otlet ? kinyitom a kalitka ajtot ,es ki fognak repulni maguktol ? és vissza is fognak jonni ? vagy nekem kell valahogy elkapni oket majd :) ?

2015. márc. 28. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nimfáim vannak és egy kacagó gerle, egy volt a papagájok közülük szelíd, de ő már nincs meg. Talajtól plafonig érő kalitkájuk van, de ki szoktam őket engedni így is. Ismerik a szobát ahol vannak, így amikor körberepülik, utána mindig a kalitkára/kalitkába térnek vissza. Egyik sem szelíd, a gerlén kívül, egyiket sem tudom megfogni. A titok abban rejlik, hogy a kalitka jelenti nekik a biztonságot, így ne lepődj meg, ha elsőre még nem akarnak kijönni. A kíváncsiság rá fogja vinni őket előbb utóbb, de ettől függetlenül próbáld megszerettetni magadat velük, próbáld ki hogy a kezedre mennek-e, ha nem, nem árt ha megtanulják. Az én két nimfám csak azért nem szelíd, mert az egyik közülük zsigerből utál minden embert, fogalmam sincs miért, lehet hogy az előző gazdája bánt vele rosszul. Lényeg, hogy miatta a másik is bizalmatlan velem, pedig már vagy 6 éve nálam vannak.

A gerle más tészta, ő gyökér ahhoz hogy betaláljon a kalitkába, őt úgy kell visszatenni :D

2015. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szoktasd magadhoz őket, ez nagy türelemmel jár, mert sok idő mire elfogadnak, de megéri kivárni. Mindennap foglalkozz velük, a kezedhez szoktasd őket, először kézből etessed őket, aztán próbáld meg, hogy rámenjenek a kezedre, ez nagyon sok idő, de türelemmel elérhető. Ha már bíznak benned, akkor érdemes megpróbálni kicsalogatni őket a kalitkájukből, úgy könnyebb ha már bíznak benned és nem félnek. Ha kijönnek vagy a kezeden ülve kitudod venni őket az már fél siker. :) Aztán ők rá fognak jönni, hogy miért is van szárnyuk, ösztönök működni fognak. Amikor kihancurozták magukat és vissza akarod őket tuszkolni a kalitkába, akkor újra a kezedre veszed őket és úgy tedd be őket a helyükre. Nekem voltak hullámosaim és nagyon értelmes kis madarak, könnyen tanulnak és megszoknak egy rendszert, ha rá vannak szoktatva, tanítva. Ha mindig ugyan abban az időben engeded ki őket, egy idő után már az ajtónál fognak ücsörögni, vagy kérik, hogy engedd ki őket :) Most egy nimfám van 11 éves múlt és mindig reptetem, ritka mikor nem veszem ki. És kézre ül, így sosincs gond ha megijed, mert egyből odajön hozzám, mert összeszoktunk, megbízik már nagyon régóta bennem :) Sok sikert!
2015. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gyenge Judit ***** válasza:
ha kicsi a kalitka ki kell engedni őket majd vissza repülnek ha nagy nem kell attől függ.
2015. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon,nagyon pici kalitkába voltak .azóta már2 x 2 méteres repdébe vannak ketten .
2015. aug. 16. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!