Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Létezik olyan, hogy simogathat...

Létezik olyan, hogy simogatható papagáj?

Figyelt kérdés

A papagájok ugye alapvetően nem azok a háziállatok, akik szeretik-vagy eltűrik- a gazdi simogatását, babusgatását, esetleg igénylik azt. Sokan mondják ezzel a témával kapcsolatban, hogy aki simogatni akarja a kedvencét, ne madarat hanem kutyát vegyen.


Az énkérdésem mégis az lenne, van e esetleg bújósabb, simogathatóbb papagáj fajta?

(Nem vásárlás ügyében, csak eszembe jutott ez, és nem igen találtam semmi infót)



2015. máj. 27. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Nincs. A madaraknál a toll nem közvetít a bőr felé finom ingereket és nem is falkaállatok.
2015. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2015. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek is szeretik, a fiú minden nap igényli is, ha nem marad, magának megoldja, hogy úgy legyen, mint az én ujjaim: ott a rács "fogója" erre a célra.

-előző voltam.

Ui. Ha nem élveznék, akkor elszállnának - süt róluk, hogy bírják.

2015. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
A madarak általában véve nem szeretik, ha simogatják őket.
2015. máj. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
0%
Figyelj!Nekem van egy nimfa papagájom tegnap kaptam okt.8-án és már meg tudom simogatni,bele is jön a kezembe.Persze,hogy van olyan madár.Az enyém ha egy kicsit több idő telik el,teljesen szelíd lesz,kezes,lehet lesz simogatni,megtanítom beszélni,és egy pár trükkre,például ha hívom rám repül,akkor nbagyon nagy jutalmat kap,akkor integetés,az úgí hogy felemelem a lábát,kinyitom,meg bezárom,akkor kap jutalmat,és szép fokozatosan megtanulja egyedül.
2015. okt. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Temészetesen, de nem úgy működik, hogy én eldöntöm. Ezt a madár dönti el. 15 éves a jákónk, imádja a nyakvakarást, simogatást, de nem mindig, csak ha olyan a hangulata.

Madár és madár között, óriási különbségek lehetnek, és persze ez előre nem tudható.

2015. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, de ez nem fajta, hanem szoktatás kérdése. Nekem a nimfám nagyon szereti. Amikor kiengeden, rögtön jön, bújik hozzám, dugja a fejét, nyakát, hogy vakargassam. Amikor vakargatom, még forgatja is a fejét, hogy hol esik jól neki. Amikor kisebb volt, aludni is úgy szeretett, ha odabújt a mellkasomra, nyakamhoz. Már fél éves, kevesebbet alszik, a bújós alvásról leszokott, de így is levakarhatatlan :)
2016. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!