Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam két még röpképtelen...

Találtam két még röpképtelen rigófiókát közvetlenül sötétedéskor, mit tegyek velük?

Figyelt kérdés
Kb este 9 óra körül láttam meg őket, most beletereltem őket egy kartondobozba, raktam melléjük vizet. Mi lenne a legjobb nekik, ha maradnának egy éjszakát a dobozban, melegben, vagy engedjem el őket akár most éjszaka, vagy inkább reggel? Csak azért tereltem bele őket a dobozba (kézzel nem értem hozzájuk), mert a környéken rengeteg macska van, aztán féltem őket éjszaka kint hagyni

2015. jún. 10. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Kint mafafhatnak a dobozban de csukd le nehogy valami ejszakai ragadozo megfogja oket vagy po tosabban tedd fol oket magasabbra.

kora reggel vilagosodaskor engedd ki oket ugyanott (ahol talaltad oket bar legjobb ha ottmaradnak). Bar meg nem ropulnek de direkt ugralnak szejjel mar es a szuleik etetik oket. A macska sqjnos gond...nalunk igy egy egesz feszekaljat egy ket nap alatt megettek. Szegeny rigoszulok csak neztek ahogy fogynak a kicsik pedig volt buvohelyuk is a magas aljnovenyzetben.

2015. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasznos olvasmány: [link]
2015. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké,hogy hívják a szülőket, csak a madarak gondolom naplementétől napfelkeltéig alszanak, aztán éjszaka úgysem ennének maguktól(gondolom), aztán nem tudom, hogy most (22:30) érdemes-e elengedni őket
2015. jún. 10. 22:20
 4/8 anonim ***** válasza:
rigófiókát nem összeszedni! Jóisten. Azonnal engedd el őket ahol találtad.... a szülők meg fognak őrülni
2015. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha már összeszedted őket, várj holnap kora reggelig és akkor engedd el őket ugyanott.
2015. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És máskor ne szedd össze őket.
2015. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, az lesz.
2015. jún. 10. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Észlény! A rigó fészekelhagyó, már azelőtt kiugrik a fészekből, hogy repülni tudna!!!!

A szülei a földön etetik! Nem szabad összeszedni őket! Inkább a macskáidat zárd be és a kutyádat kösd meg pár napig , ha van kutyád-macskád...


Rigófiókát csak akkor kell menteni, ha sérült, vagy meg nincsenek tollai...


amúgy nézd meg az mme.hu oldalt vagy a facebook oldalukat!

2015. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!