Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rozella papagájt lehet együtt...

Rozella papagájt lehet együtt tartani nimfákkal és kacagó gerlével?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki augusztusban veszek egy rozellát, van már két tojó nimfám és egy hím kacagógerlém. Békésen megvannak, volt idő mikor 3 nimfa, 1 hullámos és 1 gerle volt a felállás, akkor sem voltak problémák. Közéjük szeretném betenni a rozit, úgy olvastam van olyan barátságos mint a nimfák.
2015. jún. 12. 12:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Későn írok egy kicsit.


Bocsánat hogy így a torkodnak ugrottam, én az első rozellámat is ilyen helyzetből "mentettem" ki, 0 tudással és tapasztalattal a rozellák tartásásnak terén.

Aztán később kellett rájönnöm, hogy nagyon vadak és agresszívak, 2 köbméternél kisebb helyen és napi sok óra kiengedés mélkül nagyjából megbolondulnak, rengeteg az energiájuk, nehezen lefáraszthatóak (bár szerencsére könnyen lefoglalhatók) valamint percek alatt szétforgácsolnak és rágnak mindent, ami faalapú, vagy fa.


Így jártak a könyveim, bútoraim, tankönyveim, dísztárgyaim a sok kiengedés alatt. Szeretnek fürdeni, amivel nincs is baj, de ezt nagyon intenzíven csinálják, és sikerült eláztatniuk a falat és a parkettát.


Ezektől függetlenül nagyon-nagyon szeretem őket, de úgy gondolom meggondolatlanság volt így megvenni a rozellákat.

2015. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Semmi gond, és köszönöm, hogy írtál, így legalább megelőztük a bajt.
2015. júl. 19. 16:43
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy rozim, hímnemű és egy szintén hím nimfivel tartom. Meg vannak mind a ketten szelídülve, lehet őket kézre ültetni, nyakát vakarászni stb.
2018. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!