Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnam nevelni? Tippek?

Szandi007 kérdése:

Hogyan tudnam nevelni? Tippek?

Figyelt kérdés
Van egy 4-5 honapos hullamos papagajom(fiu). Kint van a szobaba szinte egesz nap , raul az ujjamra nem hagy tanulni vagy eppen a fejemen van . De neha rajonnek ilyen "kattok" es akkorat belemcsip , es hiaba szolok ra hogy NEM es elhesegetem , mert utana is ugyan ugy csinalja . Ha valami rosszasagot csinal raszolok de csak akkor megy el ha oda megyek . Nem ertem miert csip meg ennyire(foleg a fulemet). Meg nem engedi hogy megsimogassam

2015. jún. 26. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Ez egészen egyszerű. Nekünk is volt 2 hullámos papagájunk Lili és Pityu. Amikor még kisebbek voltak, akkor őket is kiengedtük. Amikor hozzá szoktak a szabad élethez, akkor már alig bírtuk őket vissza tenni a ketrecükbe. És ezért is szökött ki az udvarra Lili, aki úgy el is veszett. De igazából a papagájokat idomítani sem lehet mint egy kutyát, mert ők madarak. Csak beszélni lehet őket megtanítani, meg hogy az ujjunkra szálljon. Amúgy próbálj neki jutalom falatot venni, ami a papagájoknak úgy néz ki, hogy ilyen cső szerű valamire magok vannak ragadva vagy nem tudom, de a magok a csőn vannak. És tedd be neki a ketrecébe, és berepül és úgy hátha be tudod csukni. A rossz szokásaira meg nem tudok mit tanácsolni, mert igazából nem lehet őket idomítani mint a kutyát hogy ül, fekszik stb.
2015. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A fürtös kölessel próbálozz, ahogy az előző válaszoló is mondta. Ne engedd ki mindig, akkor elvadul, próbáld meg kézhez szoktatni. És azért csípkedi a füled, mert nincs mit a ketrecében harapdálnia. Nekünk is kisfiúnk van (hullámos papagájra értem) és nála nins ilyen, mert nincs fojton kint. Ha ráül az ujjadra, vagy a fejedre, azt akarja, hogy foglalkozz vele is. Ha nem engedi, hogy megsimogasd, a fürtös köles arra is jó (idomítani, és nasinak).
2018. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ja és én a karikát tökéletesnek tartom (mint harapdálni való, és nekem amiatt is bemegy) meg bele is szokott mászni. Nekem a karikában van ha nem mehet ki, és csak akkor megy ki, ha eszik, iszik, idomítom, vagy kimehet a kalickából. Próbáld ki azt hogy beraksz neki egyett nálunk bevált. A többire az előző válaszom addott választ. :)
2018. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!