Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájoknak (2db)...

A hullámos papagájoknak (2db) télen a szobámba egy 50cm magas es 20 centi széles 50cm husszú kalitot fogok tudni biztosítani. Ez elég? És mennyirelesznek hangosak? Esetleg valami jópofa papagájneveket tudtok?

Figyelt kérdés

Majd 3 héten belül fogok papagájokat kapni ezért kérdezem.

Egyéb etetéssel, gondozással kapcsolatos tanácsokat kérnék tapasztalt papagájtartóktól! :)



#név #gondozás #kalitka #hull.papagáj
2015. júl. 8. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
20 cm az nem szélesség. Ez egy hörcsögketrec állítva!!!
2015. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Ez nagyon nem elég, még a szárnyukat sem tudják rendesen kinyitni benne és a tollaikat összetörnék.
2015. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez legfeljebb csak akkor elég, ha csak éjszakára lesznek benne, különben nagyon kicsi (de a szélessége még minimumnak is elfogadhatatlan, ebben nem fogják tudni ki sem terjeszteni a szárnyukat rendesen). (Én 100*50*80-asban tartom a 2 hullámosom, az úgy már jónak tűnik.)

Állítólag párban halkabbak (ehhez nem tudok hozzászólni, egyedül soha nem tartottam madarat). Nekem a hálóban vannak, és igen, ők ébresztenek, télen abból a szempontból jobb, hogy mivel később világosodik, később kezdődik a "műsor":) - persze letakarhatod őket, ha tovább akarsz aludni, én nem szoktam, 95%-ban nem túl éles a hangjuk, a hullámos különben is az egyik leghalkabb papagáj, bőven "ki lehet bírni". Én szívesen hallgatom őket. Sokat csicseregnek, de általában kellemes hangfekvésben. Néha persze van egy kis sivalkodás, ami nem túl kellemes, de kéthetente-havonta 5-10 perc nem nagy szám.

Amivel sokkal több bajod lesz, főleg, ha nem lesz mégis számottevően nagyobb a kalitkád, az a kosz. Nekem egy 60*40-es van pótkalitkának, amikor abban vannak pár órát, kétszer annyi koszt csinálnak maguk körül, mint a nagy kalitkájukban 2 nap alatt. Nem is csoda, kettőt verdesnek a szárnyukkal azon a kis helyen, és máris repül a mag,a toll, minden.

A szobádat a kiengedéshez madárbiztossá kell tenni:

- ablakokat befüggönyözni

- mérgező növényeket kivinni

- tükröt letakarni

- megakadályozni, nehogy a madarak beessenek valami mögé

A kalitkájuk felett helyezz el egy ülőrudat, tegyél alá újságpapírt, és szoktasd őket oda, hogy ha tettek párt kört, ott pihenjenek. (Nem szoktathatók szobatisztaságra, amit potyogtatnak, legjobb azonnal pl. papír zsebkendővel feltörölni.)

Én Varsele-Laga magkeverékkel etetem őket.

2015. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd valahogy átrendezem a szobámat hogy madárbarát legyen!Megpróbálok majd csinálni egy jobb kalitkát!
2015. júl. 8. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!