Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szarka tartása kertben?

Szarka tartása kertben?

Figyelt kérdés

Van egy szarkam. Két napja erőszakkal etettem, itattam, nagyon beteg volt.

Mostmar jól megerosodott, eleven, aktív.

Elég nagy, már szép farktollai is vannak.

Direkt nem szeliditem, de sajnos elég szelíd így is, viszont szeretném szabadon engedni.

1. Kérdésem : Nem baj, ha nem ugyanott engedném el, ahol találtam? KB 150 km távolság. Fog találni magának párt bárhol?

2. Ha a kertemben engedném el, van pár fa, fűzfa, ott el tudna jól bújni? És ha tennék ki minden reggel kaját neki, azzal tulélné, amíg teljesen önálló lesz?


2015. júl. 14. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fog azonnal odébbállni, a szülei is sokáig visszajárnak etetni és ha jó a hely, megvan mindene és hozzátok is ragaszkodik, akkor még sokáig ott lesz és esetleg később is vissza fog járni. Azt nem tudom, hogy vannak-e ott a közelben szarkák, de gondolom talál majd párt magának valahol. De ha nem költözik el messzebbre, akkor ti is a barátai lesztek, lehet, hogy örökké. Ha el is engeded, akkor mindenképp etesd még egy darabig, aztán majd meglátod hogyan alakul.
2015. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én etetném a helyedben, aztán úgyis észrevennéd ha már nem jön többet.
2015. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha már tud repkedni, akkor ugye már életképes lesz kint a kertben is?
2015. júl. 14. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt írtad két napja eteted, így gondolom két napja van nálad. Szóval el tudja látni magát, ha minden igaz, tudja mit ehet meg és mit nem, figyel a rá veszélyes tényezőkre, ismeri a természetet. Szerintem pár napig el lesz a kertben, az etetést csak mértékkel csináld, mert ha megszokja a jólétet, nem fog majd magának szerezni ételt. Emiatt mondják azt is, hogy az énekes madarakat csak télen etessük, mert ha nyáron is megtesszük "elfelejtik" hogy kell túlélni a természetben.
2015. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elég tollas már, de még fioka. Ezért féltem annyira, hogy hogy fognak kialakulni az osztonei.

Kell neki kitennem a fára valamilyen odufeleseget, hogy el tudjon rejtőzni? Vagy úgyse menne bele?

Direkt kézből sem etetem , mától magától tud enni,és csak eleteszem az etelt egy tálban, de állandóan rajtam lóg.

2015. júl. 14. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Azt hittem felnőtt madarat találtál.

Így már veszélyesebb a dolog. Ha meg is tanul kaját keresni magának, akkor sem tudja mitől kell óvakodnia. Az első macska, ragadozómadár, vagy ügyesebb róka elkaphatja, ha nem vigyáz magára. Nem tudod odaadni valamilyen állatkertnek, nemzeti parknak, vagy madármentő egyesületnek? Vagy a lakásban nálad nem maradhat? Nem tudom engedélyköteles.e egy ilyen madár tartása, de nagyobb kalitkában szerintem ellenne, néha kiengedve a szobába. Ha ragaszkodik hozzád, jó társ lehet belőle.

2015. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!