Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ocelot vásárlás, tartása...

Ocelot vásárlás, tartása kertben. Hogyan?

Figyelt kérdés

A párom kitalálta, hogy tartsunk a kertünkben ocelotot, abból is a nagyobb testű fajta tetszik neki. Ha neki ez kell, tőlem akár lehet is.


Lehet e törvényesen venni, tartani, kell-e hozzá spéci engedély, van-e ellenjavallata? Költségek?

Azt olvastam róla, hogy agresszívan védi a területét, és hogy ürülékkel jelöl. Veszélyes lehet-e kis gyerekre?

Ha háznál tartható, mi kell ahhoz hogy lelkileg kiegyensúlyozott legyen? (hímet, nőstényt, párt, ivartalanítva vagy sem) Ha esetleg debilül viselkedne, hova lehet elpasszolni?


2011. dec. 29. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
még egy idióta.tudod egyáltalán mi az az ocelot?miért akartok ilyet háziállatként tartani?még ha lenne is rá esélyetek h vegyetek valahol feketén, ahhoz h csak egy kicsit is tudjatok vele foglalkozni később,kiskorában kellene h hozzátok kerüljetek.elszakítanátok egy bébit az anyjától,aztán remélitek h túléli amíg becsempészik?miért vannak a világon ilyen emberek mint ti???
2011. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
akkor már inkább vegyetek bengáli macskát,úgyanúgy néz ki,de az legalább 200 ezerbe kerül legalább,így legalább vigyáznátok rá.
2011. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
hát ti hülyék vagytok. Az ocelot egy vadállat, a gyereket lelkiismeretfurdalás nélkül széttépi, ha épp olyan napja van. Fára mászik, tehát kerítésre is, kimászik a kertből.
2011. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a bengáli macska nekem jó választásnak tűnik. A párom kicsit művészlélek, Salvador Dali tartott ocelotot, innen jött az ötlete.
2011. dec. 29. 15:06
 5/12 A kérdező kommentje:

A haziallat.hu-n olvastuk, hogy Európában több helyen is tenyésztik.

Itt pl. eladásra kínálnak (papírokkal) ocelotokat és szerválokat:

[link]


Papírokkal. Azt írják hogy barátságosak a gyerekekkel.

2011. dec. 29. 15:57
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

én az eladónak nem feltétlenül hinnék.

a wikipedián meg azt írják, hogy "alapvetően vad és kiszámíthatatlan természetű"

2011. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
interneten mindent írkálnak
2011. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
70%

remek házi állat mert könnyen meg lehet szeliditeni.

[link]

2012. okt. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dzsafi válasza:
91%
Imádom, az ilyen "hozzáértőket" akik egyből idiótázzák a másikat... Bármilyen vad állatot meg lehet szelídíteni, lásd pl.: tigris, a buddhisták együtt élnek velük, a 2-3 éves kisgyerekek ott birkóznak a kifejlett állatokkal, melyek joggal nézhetnék üket eleségnek, ám a megfelelő szocializálásnak köszönhetően nem bántják... Személy szerint vadgazda technikus vagyok, volt saját vadkanom 1 méter magas cirka 200 kiló és 23 centis agyar volt a szájába, úgy dörgölőzött a lábamhoz, mint egy kiscica... Kecskeméten a vadasparkba van szintén egy tigris aki igényli a rendszeres foglalkozást, játékot, tudom, mert dolgoztam ott. Igen is lehet tartani ocelotot meg is lehet szeliditeni sőt, lehet kapni direkt tartásra kitenyésztett egyedeket. Nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, hogy engedély köteles, de nem biztos.
2013. dec. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
én 450.000 forintért láttam pesten törzskönyvezve eladót.
2014. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!