Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a kor kérdés a hullámos papagájoknál? Én tudtam rosszul?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam, hogy minél közelebb van az orrához a kis fekete hullámvonalak, annál fiatalabb. Az idő előre haladtával pedig ez szépen lassan hátrébb "vonul" vedléskor.

A helyzet az, hogy jó fél éve vettünk egy hullámost, akkor szinte szó szerint az orrához értek a hullámok. Most meg eléggé hátul van (a feje tetejének a hátsó részénél). Pedig mikor vettük biztosan fiatal volt, mert az orrán még nem látszott, hogy hím, vagy tojó lesz e, és a lábacskái is rózsaszínek voltak.


2010. márc. 4. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy ezt ki mondta, de így megállapítani kort nem nagyon lehet!


Max abból lehet tudni, hogy elkezd vedleni , de nem csak ősszel, hanem bármikor. Akkor valószínűleg még fiatal és akkor vedli át a tollazatát! Ez az archullámzat is egy jellegzetes dolog, de vannak már oylan színváltozatok, amelyeknél nem tűnik el és nehéz kort megállapítani.

2010. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mióta megvan a kis bohóc azóta ritka volt az az idő, amikor nem vedlett, vagy viszketett pl. a buksija a kifejlődőben lévő tollaktól.

Amúgy még kicsiként talán a szüleim mondták, igazán nem tudom. Ugyanis akkoriban is volt hullámosunk, mellett nőttem fel.

2010. márc. 7. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!