Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy pár kérdés nimfa papagájról?

Egy pár kérdés nimfa papagájról?

Figyelt kérdés

kb mennyi időssen érdemes tanitani még hang utánzásra?

mennyi időssen lehet megállapítani a nemét?

köszi!


2011. szept. 16. 17:57
 1/3 Timberwolf ***** válasza:

Szerintem minél fiatalabb korába barátkozz össze a madárral és akkor talán megtanul pár szót (a hímek beszédesebbek amúgy).

A nemét ivarérett kor előtt nehéz megállapítani, mert pl. vadas színváltozatban a fiatal hímek úgy néznek ki, mint a nőstények (pöttyös faroktoll és szárny), később a vadas hímek evező- és faroktollai sötét szürkék lesznek. A tobbi színváltozatnál biztosra meg csak állatorvos vagy tapasztalt madarász tudja megmondani (pl. a teljesen fehér színváltozatnál nem tudod megkülönböztetni a hímet és a nőstényt). Amúgy meg érdemes az arcfoltjukat és néhánynál a fej színét nézni, ezek hímeknél erősebb szinezetűek (az arcfolt sötétebb narancssárga, a fej élénk sárga).

2011. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

azt tudom hogy lehet megálapitani a nemét

csak nem tudom hogy ez mennyi időssen lehet megálapitani náluk

a him nimfáknak sárga a feje és pirosabb a pofafoltja mint a tojónak

a tojónak szürke szinü a feje és nem olyan piros a feje mint a him-é

2011. szept. 16. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak ivarérett korban lehet megállapítani a nemüket. Pár színváltozatnál a tollazat színéből is meg lehet mondani de a legbiztosabb az hogy a hímek ivaréréskor de legkésőbb 1 éves korukig elkezdnek fütyülni,énekelni.
2011. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!