Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csípkedi a Nimfa papagáj...

Miért csípkedi a Nimfa papagájom az orrom?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem egy fiatal hím Lutínó Nimfát. Nagyon kedves, nem bánt, már kezd kézhezszokni, a szobába is kiengedtem már. A kérdésem az lenne, hogy miért szereti szerintetek csípkedni az orrom? Nem fáj, csak így gyengén csípkedi, de szinte megszállott, bárki orrára rákattan azonnal. Valaki tapasztalt még esetleg ilyent? Előre is Köszönöm a válaszokat :)

2015. júl. 24. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos fikázik.
2015. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem azt hiszi, hogy a csőröd az :) Szokták egymást piszkálni, ha azt szeretnék, hogy a másik bontogassa a tollakat a nyakuknál és a fejük tetején. Ez amolyan papagáj szokás. Nagyon szeretik.


Próbáltad már óvatosan kisujjal megsimogatni a nyakát/fejét? Először csak a csőréhez nyújtsd a kisujjad, aztán finoman kezdd az orra fölött a fejbúbját simogatni kinyújtott kisujjal, de csak ha nem csap rá az ujjadra. Óvatosan körömmel lehet vakarászni a tollaikat, nálunk még az is megengedi, hogy két ujjal bontogassam a tollait a fején.


Nálunk azt csinálta, hogy először a vállamra repült, aztán a szakállamat kezdte piszkálgatni, végül meg oda dörgölte a fejét, mert a borosta olyan volt a tollának, mint egy fésű :)

2015. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!