Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kipottyant galamb. Melyik...

Kipottyant galamb. Melyik lenne a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Kiesett egy kisgalamb a fészekből.Ma reggel találtam meg,úgy gondoltam felnevelem én,de közbe elég tisztességtelen lenne látni,ahogy a szülőnek elveszem a gyerekét.

2 dolog van,ami miatt nem tudok dönteni,hogy megtartsam,vagy visszatömjem. A visszatömés elég bonyolult lenne,mivel nagyon magasról esett,szóval elég sok cécó lenne vele.

A másik dolog,hogy sajnos szégyenlem,de pár napja a tesóját reggelizte a macskám,az is kiesett,akkor vettük észre,amikor a szájában volt.

Így nagyon sanszos,ha visszatömöm(és nem töröm szilánkos magam),akkor egy újabb potty,és a macska előbb ér oda,mint én.

Amúgy már közepes kisgalamb,szóval neki 1-2 héten belül repülnie kell,ez is arra húz,hogy mivel már nem fejletlen,nem is feltétlen van minden téren szüksége az anyjára.

Lehet abból hátránya,hogy életének az utolsó gondozott szakaszában én leszek a mamája?? (Jó,oké,már beleéltem magam,de ha lesz ebből baja,akkor valahogy szárnyakat növesztek,és visszatömöm. :D)


2015. aug. 4. 06:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettől kérj tanácsot szerintem, ők tudják biztosan hogy mi legyen.

Nehogy pl. éhenpusztuljon nálad vagy ilyesmi.

2015. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ha visszatennéd a fészekbe, miként reagálna az anyamadár arra, hogy emberszagot érez a tollán, valamint már kettő kiesett abból a fészekből tehát nem egy életbiztosítás gondolom mégegyszer betenni.

Amit első válaszomban említettem, az egyesület tudja a választ.

2015. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ez már a második "kiesett" fióka a fészekből, akkor valószínűleg nem esett ki, hanem kilökték, lehet, hogy a meleg miatt úgy érzik a szülők, hogy nem tudják felnevelni. (Az előző hőségriadó alatt egy egész fészekaljnyi rigó fióka "pottyant" ki a házunkon lévő fészekből 2 nap leforgása alatt - az elsőnél még én is véletlen kiesésre gyanakodtam. Sajnos már az eséskor vagy rögtön nyakukat szegték vagy 1 nappal később elpusztultak belső vérzésben)

Szóval szerintem neveld fel!

2015. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A madarak nem éreznek szagot, azok az őzek. Illetve 1-2 madárfaj (fekete gólya) nem nagyon tűri az emberi jelenlétet a fészek közelében sem, és szó nélkül otthagy minden fiókát és tojást.
2015. dec. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!