Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van itt valakinek pozitív...

Van itt valakinek pozitív tapasztalata bármilyen kialakítású papagájhámmal, aki szívesen meg is osztaná?

Figyelt kérdés
Külföldi csoportokban láttam már, hogy sikerrel alkalmazzák ezeket, többféle kialakítású és fazonú, van, ami ruhácskának is beillik, és ezekkel nyugodtan sétálnak a madaraikkal az utcán is akár (többnyire nimfa vagy nagyobb testű madarak, amiket látok). Itthon is láttam már erre kezdeményezést, de még úgy látom, eléggé gyerekcipőben jár a dolog.
2015. aug. 8. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

Hámot sose akarj adni egy madárra, könyörögve kérlek! Mivel szárnyas állatok, nem, nem kutyák, nincsenek ahhoz hozzászokva, hogy egy "pórázon" keresztül "sétáltasd" az utcán, rengeteg ember között.

Elsősorban, mire feladod szegény madárra a hámot, már az életkedve is elmegy, gondolj bele.

Aztán rá kell jönnie arra is, hogy hogy repülhet vele. Mivel ők a hazájukban szabadon élnek, nincsenek hozzászokva, hogy repülés közben ki legyenek kötve. Ez nekik csak kínzás!

Ha eljutnál odáig, hogy kivinnéd az utcára, amit nagyon remélem, hogy nem teszel, mert van ennyi eszed, gondolj bele mennyire félne. Ismeretlen helyek, ismeretlen emberek, nincs még tájékozódva, hogy hova repülhet és hova nem... Ráadásul bónuszként, fenn áll az a veszély is, amit már nagyon sokszor elmondtak, hogy leszakadhat a lába. Ne kockáztass, nem ettől lesz jó élete a madárkádnak, max neked lesz jó, mert egy pár ember rád fog figyelni, de ilyenkor ne magadat nézd elsősorban, itt a papagáj a lényeg.

Szerintem ez senkinek nem jó, ezért én azt mondom neked, és arra kérlek, hogy ne akarj hámot tenni egy szárnyas, szabad madárra, aki a természetben élne és ne vidd ki "sétáltatni", inkább engedd ki a szobába, vagy a házba, hidd el ez nekik bőven elég, itt megtudják tanulni azt is, hogy hova lehet menni, és hova nem. Ráadásul felfedezhetik a házat, hogy mi hol van, de csak óvatosan, mert néhányan (pl az enyémek) olyan csibészek, hogy képesek elbújni a TV mögé, aztán keresheted egy fél napig. Na ezt nem szabad hagyni, csak óvatosan! Sok sikert kívánok a benti röptetéshez, a hámhoz semmiképp!

2015. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!