Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mostmár elegem van! Mit...

Mostmár elegem van! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A hullámosom nem szelidül,4 hónapja van nálam és ugyanúgy fél tőlem mint amikor először idehoztam.Lassan beleőrülök abba hogy napi 3 órámat rá szánom a szelidítésre és nem használ. Minden utasítást követek mint pl a kézből etetés stb. és NEM SZELÍD":((( És sok lesz ez a három óra mert van sok más állatom is akiknek gondját kellnviselnem és kezdődik az iskola is mindgyárt. Úgy gondoltam hogy addigra már szelíd lesz de nem az. Tud valaki segíteni? Mi tehetnék, milyen szelidítési módszert ajánlotok?

2015. aug. 10. 09:50
 1/5 anonim válasza:
Türelem. Türelem. És türelem.Ha ez nem segít, még több türelem. Az állatok érzik, mi zajlik benned, próbáld legbelül is azt érezni, hogy szereted, sikerül. Egyébként beszélj hozzá. Nem értem pedig, a kézből etetés be szokott válni. Egyébként csinálj egy olyat, hogy leülsz kint az udvaron és várj. Szerintem idővel oda fog menni hozzád. Nekem egy macska volt, aki nem szelídült meg, de etettük, beszéltünk hozzá, próbáltuk simogatni és jobb lett a helyzet. 21/L
2015. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
van párja?
2015. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem de egyszerűen lehetetlen(nek tűnik)!! :(

Nem nincs párja és nem is lesz amíg nem lesz szelíd és nem tanul meg egy két szót.

2015. aug. 10. 14:18
 4/5 A kérdező kommentje:

Sőt szerintem depressziós..kiengedtem repűlni és általában a papagájok körül néznek a szobában,kíváncsiak.

Ez nem, beül a sarokba aztán sza**rik rám. Vissza sem megy a helyére mindig be kell sötétítenem és hajkurászni h elkapjam...Nem gondoltam volna h a hullámosok ilyen taplók..volt már jákóm(3hétig amíg a gazdája nyaralt) na olyan kedves madárral még nem találkoztam.egy éves és szófogadó. Minden nap úgy ébresztett h:reggel van hasadra süt a nap! Nagyon hiányzik annyira jól megvoltunk...

2015. aug. 10. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért depsessziós, mert egyedül van.


Nem "tapló", lehet, hogy pl. torokatkája, vagy aszpergillózisa van, tehát beteg és azért nem élénk.

De persze a legvalószínűbb az egyedül tartás miatti depresszió.

Mekkora a kalitkája? Hogy van berendezve? Lehet, hogy csak unatkozik, vagy nem azokat a játékokta szereti, amik jelenleg vannak neki. Mivel eteted? Elfogadja a zöldséget/gyümölcsöt/állati fehérjét?


Egy dolgot javasolok: Vegyél neki párt.


Nekem volt egyedül hullámosom, és mikor próbáltam kézből etetni, (hiába vettem ki két órája mondjuk az etetőjét) azután se vette el a kölest a kezenből, hogy kerek egy órát vártam,(mértem az időt) és ültem mozdulatlanul. Hiperfélénk kis madárka, az biztos.

Amióta viszont van egy párja, aki sokkal bátrabb nála, és látja, hogy a párja kb.1 perc után elkezd enni a kezemből, ő is oda pofátlankodik, volt, hogy elkergette a párját a kezemtől, és rögtön enni kezd.

2015. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!