Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek hogy életben...

Mit tegyek hogy életben maradjon a madárfióka?

Figyelt kérdés
Fészekből kiesett, sérülésmentes madárfiókát találtam. Szeretném ha életben maradna.
2008. szept. 6. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Adjál neki madártehet :D Attól függ hogy milyen madár fiókája.Nézd meg interneten mit fogyasztanak, ugyanazt eszi csak elötte meg kell rágnod neki még.Persze le is darálhatod ha finnyás vagy visszaöklendezni.Etetni nem lesz nehéz, érdekesebb lesz mikor repülni tanítod ;)
2008. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Tedd vissza a fészekbe...
2008. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem vidd el az állatorvoshoz. Lehet, hogy furcsán fog rád nézni, de a madárka élete is ugyanolyan fontos, mint más állaté. Otthon nem hiszem, hogy meg tudod menteni. Már voltam hasonló helyzetben. Nem fogadta el tőlem a kaját. Sok szerencsét.
2008. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer az eggyik ismerősöm hozott nekem egy kis galambfiókát mert kiesett a fészekből.Mi ugy etettük hogy kölest meg ilyen kissebb magokat bevizesztük és ugy adtuk a csőrébe és megette.meg fecskendővel itattuk.Meleg helyen tartottuk hogy ne fázzon.Később már megtanult magától enni szépen felnőtt majd elengedtem és elrepült.

Próbáld meg te is így etetni.

2008. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Attól is függ,mekkora.Ha elég kicsi,akkor nem biztos,hogy életben marad.Mi egy már tollas galambot próbáltunk felnevelni,de sajnos elpusztult,nm nagyon akart enni.
2008. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hol a fészek és még a fióka elég éretlen (nem röpképes), és főleg ha nem eszik és nem iszik (a táplálék fajonként nagyon eltérő lehet), azonnal tedd valahogy vissza, mert csak így, a szülei segítségével fog életben maradni! Tapasztalatból mondom, mert egyszer mi is próbáltunk megmenteni egyet(nem tudtuk a fészek helyét), de nem evett, nem ivott - mire visszavittük a helyre, ahol találtuk, már késő volt, úgy legyengült. Ha mást nem, vidd vissza a megtalálási helyre, a szülei megismerik a hangját és táplálják, ha szerencséje lesz, megmarad, ha elkapja egy ragadozó, akkor ez a természet rendje!(Inkább minthogy egy kukában végezze!)
2008. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha visszateszed a fészekbe,azzal sajna nem sokat érsz. A szülei érezni fogják,hogy hozzányúlt egy ember és onnantól nem fogjkák táplálni. Ezt nem én találtam ki,állatorvostól hallottam.
2008. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit az előző hozzászóló írt, cáfolnám, annak ellenére, hogy állatorvos mondta, ez egy "urbánlegenda" Amikor kicsi voltam, öcsémmel többször megfogdostuk a fecske meg verébfiókákat, ki is vettük egy időre a fészekből szegényeket.:( (egész addig amíg jól ki nem kaptunk érte mamáméktól!) A visszatett fiókákat MINDIG FELNEVELTÉK a szüleik!!! Lehet, hogy egyes fajok különösen kényesek az ilyesmire, ebből eredhet ez az általánosítás! Szerintem csak akkor ne vidd feltétlenül vissza, ha nagyon vidám, eszik, ismered az étrendjét iszik, stb. Még ennyit: ki fogja őt megtanítani, hogy féljen az emberektől, hogyan szerezze mega természetben a táplálékot,hogyan repüljön hatékonyan. Így csak szobamadárnak lesz jó!
2008. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Ha rigóról van szó, nem sok esély van rá, náluk az a szokás, h a fióka kiugrik a fészekből, és az anyja úgy eteti tovább.

Sajnos egyszer megjártam: meg akartam „menteni” egy ilyen kis jószágot, elhoztam onnan, ahol találtam, és csak utána olvastam, h nem kellett volna.

Az állatorvos is mondta, h ő is megpróbált már etetni kisrigót, de neki sem sikerült.

Nekem sem...

2008. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszokat
2010. aug. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!