Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madárfióka lehet ez?

Milyen madárfióka lehet ez?

Figyelt kérdés

Ma találtunk egy madárfiókát,de sajnos nem tudjuk,hogy milyen fajta madár kicsinye lehet.Ha valaki felismeri a képről,írja meg mivel táplálkozik és hogyan lehet visszaszoktatni a szabadba.Nagyon kicsi lehet,még nem nőtt ki a farktolla teljesen,valószínű,hogy most tanul repülni,esetleg kiesett a fészekből.Nem is akar elszállni a tenyérből sem,viszont az ember ujjaiba nagyon tud kapaszkodni,mint egy sólyom.Nem csíp csak nagyon megszeppent szegény.

[link]

[link]


2011. júl. 9. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tolla alapján feketerigó fióka is lehet, de a csőre kicsit rövidebb a képeden, mint amit googleben találni:

[link]


A csőre alakja alapján szerintem nem magevő.

2011. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Feketerigó a francokat! Ez egy sarlósfecske! :D

Nézz csak utána! :)

2011. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Fogalmam sincs, de szerintem h ateheted vidd el egy állatkertbe, ott biztos ismerik és gondoskodni is tudnak róla.
2011. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Lehet, hogy igazad van, most hogy nézem a képeket googlebe.

Én már 2 fecskét is befogadtam, de már régen volt, kép alapján nem ismertem fel...

Lisztkukacot vehetsz neki állateledel boltban, vagy állatkereskedésben, esetleg horgászboltban.

Én szemöldökcsipesszel etettem és előtte szétnyomtam a kukacot, hogy ne élve nyelje le.

Nem tudom, hivatalosan" hogy kell etetni, meg kell-e ölni előtte, én ezt tettem.

Ha nincs liszt (az a sárga), csontkukac ( az a fehér ) is jó, csak azt nehezebb megölni.


És vigyázz, ne adj neki egyszerre túl sokat, sajnos én az első fecskémet túletettem egy alkalommal, majd rá kis időre egészben jöttek ki belőle a kukacok és elpusztult :(((


Viszont a második sikerélmény, először a szobámban reptettem, majd mikor már elég erősnek gondoltam,kinyitottam az erkélyajtót és azon át szépen kirepült, sosem láttam viszont.

Remélem életben maradt.

2011. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Aha, 14:27-nek lesz igaza: [link]
2011. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
itt vannak jó tanácsok: [link]
2011. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most olvasom a belinkelt oldalon, hogy a csontkukac árt a madaraknak.

Tehát ezért halt meg az első fecském :(

Kár, hogy ezt akkor nem tudtam.

2011. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon védett, eszmei értéke: 10 000 Ft!
2011. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sarlósfecske, de nincs sok köze a "klasszikus" fecskékhez. Vidd madármentő helyre, nem olyan egyszerű őket nevelni. Addig is itasd, lisztkukaccal etesd, csontit semmilyen módon ne kapjon.

Ha végképp nem tudod valahol leadni őt, akkor állatkereskedésben szerezz be kalciumot, vagy valamilyen vitamint. Rengeteg a hiánybetegséggel küzdő otthon nevelt fióka...

2011. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sarlósfecske!!!!! Én is tegnap találtam egyet kb annyi idős lehet mint a tied. Lisztkukaccal etesd vizet is itass vele, nagyon nehéz dolgod lesz vele, hidd el nekem is az van az enyémmel. Ne nagyon veszegesd ki és akkor könnyebben visszaszokik a szabadba. Érdekességként ezek a madarak egész életükben repülnek csak kotlani szállnak le, még akkor is repülnek, ha alszanak, a kolibrihez is köze van
2011. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!