Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájnak mennyi...

A hullámos papagájnak mennyi eleséget adjunk egy nap? Azt tudom hogy a papagájeleség mellett naponta adni kell friss zoldseget es gyümölcsöt. De mennyit? Es ha nem ette meg mundet akkor is cseréljük ki naponta a maradékot?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egész keveset adok és egy órán belül kiveszem, ami megmaradt.
2015. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akármennyi magot betehetsz neki, mert egész nap ennie kell, legalábbis biztosítani kell azt neki, és amúgy sem fog egész nap enni, csak néha néha.


Gyümölcsnek betehetsz neki egy negyed almát, ha megette, nyugodtan adj még neki. És szerintem te tudni fogod mennyit adj neki! Hisz ha sokat beraksz, akkor csak annyit eszik, amennyit akar. Ha meg látod, hogy elhízna, akkor csak kevesebbet teszel be neki.


Naponta kéne cserélni, mert a gyümölcsök kiszáradhatnak, vagy megrohadnak, de ez ritkábban. Ha nem cseréled szerintem akkor sem lesz baja, de ezt nem tudhatjuk.


Sok szerencsét! :)

2015. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel a hullámos papagáj nem gyümölcsevő madár, hanem magevő, vigyázni kell a gyümölcsök adásával, nem szabad sokat enniük belőle. Zöldeleség kell, az nagyon fontos, a köles (válogatott, kifejezetten hullámosok részére) mindig legyen előtte. Nekünk önetető van, az a hosszú alakú ami tölcsérszerű a teteje, csőszerű, abba adom be a magokat, és persze mindig fennakad, ellenőrizni kell, néha néha lenyomni (rendszeresítettem nekik egy pálcikát) így esznek, amikor tudnak, akarnak. Ha van, hogy el kell mennem, felakad, van mellette felakasztható tálban is, na azt cserélni kell mert az nem önadagolós, de elég sokig megvan, ha kifújom belőle a magokat. Sokszor esznek, ha az egyik megéhezik, mindegyik éhes talál lenni, és csoportos evészet van olyankor, de nem esznek sokat, nem kövérek :) Pedig előttük van a mag. Jó, mozognak is rendesen.
2015. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és biztosan nem fogják megenni mindet, egy csomót kipazarolnak de pl nekem volt olyan, ami a földről is ette, amit kiszórt, de ezek a mostaniak nem hajlandóak ilyen alantas szintre lemenni :) És majdnem elfelejtettem: annyi (ön)etető, ahány madár - így célszerűbb :D és nincs veszekedés :)
2015. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagy etetőjük van, melyben magkeverék van, a tetejéről minden nap lefújom a felesleges maghéjat, így hozzáférnek a többihez.

Gyümölcsöt, zöldséget a kezemből adok nekik, nem sokat szoktak enni, inkább játszanak. Meg általában közösen eszünk pl. almát, görögdinnyét. A térdemen ülnek és esznek, meg én is eszek.

Nekem az önetetőkkel rossz tapasztalataim vannak, ahhoz nem férnek úgy hozzá a madarak és nem is esznek olyan jót, de ez saját vélemény.

2015. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
mi is leszoktok fújni tetejét nagy etetőnk van tegyél bele neki először asokat aztán meglátod menyit eszik :)
2015. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A NYUL NEM BUDOS CSAK HA NEM TAKARITOD KI. A NYUSZI JOBB MERT MIT CSINALSZ EGY PAPAGAJJAL? ETETED , NEZED, HALLGATOD. A NYULAT SIMOGATOD SZERETGETED SETALTATOD ESETLEG TRUKKOT TANITASZ NEKI
2015. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs ezt mashova aksrtam irni az elozot
2015. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!