Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudom hogy a Nimfa...

Honnan tudom hogy a Nimfa papagájom fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen színváltozat és mennyi idős.

Ha nem lutino (sárga-fehér) és albino (hófehér), és elmúlt már 6-12 hónapos (ezt azért írom így, mert az első tollváltás folyamatos, és változó időtartamú, van, hogy fél éves korra lezajlik, de 1 éves korra már biztos, hogy nincs gyerektolla), akkor nézd meg a farktollai alját, ha nagyjából egyszínű (pofafoltos színváltozatnál szürke ritka esetben sárga, pofafolt nélküli változatnál fehér), akkor fiú, ha mintás (pl. csíkozott), akkor lány.

Albino és lutino esetén nehezebb a dolgunk, mert nekik nincs szürke szín a tollukban, és ezért nincs mintázat. Náluk tenyésztő vagy állatorvos állapíthatja meg szeméremcsont vizsgálattal.

A pofafolt szín alapján nem érdemes dönteni, mert az csak pofafoltos és azonos fészekaljból származó, nagyjából azonos színű fiókák esetén érvényes, és a lutino itt is kivétel.

2010. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj köszi szépen!!!! hát megnéztem a farktollát és van rajta mintázat szóval szerintem kislány meg ez lehet h hülyeség de a szeménél is olyan lányosnak tűnik:D:D mind1 csak azért kérdeztem mert Augusztusban született és még mindíg nem tudom milyen nevet adjak neki mert nem tudom h fiú vagy lány,hát szerintem kislány ugyhogy adok neki lány nevet:D
2010. márc. 13. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:

A nimfa színe manapság már szinte nem mond semmit sem!


Ami tutibiztos, az az, hogy ha hím, akkor általában 3 hónapos korától elkezd füttyögni, azaz idegesítő visításai és hülye éneklése van, mert akkor tanul meg énekelni. A tojók meg se szólalnak!

2010. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem minden hím énekel már fiatal kortól, nekem van egy foltnélkülim, és ő pl. nem szeret énekelni, de biztos, hogy hím, 1 év körülinek tippelem.

Kérdező, esetleg egy képet nem tudsz róla feltölteni a netre?

2010. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!! az én papagájom most 8 hónapos és nagyon idegesítő mert állandóan énekel:)

és tudok feltölteni képet de hogyan mutassam meg?

2010. márc. 14. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk a Gyurit vettük észre hogy lány, azt hittük fiú,( a másikról tudtuk hogy lány)

minden egyezett, nagyobb fülfolt, énekelt, minden, és most van nálunk egy fiú nimfa is, rájuk mászott, mindkettőt megrakta, többször is

egyébként a másik lány lutino, ez pedig ilyen gyöngyös


szal szerintem a tuti módszer megnézni hogy felkínálja-e magát egy másik madárnak(hím)

vagy az mászik rá

2010. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi majd megpróbálom!!:):)
2010. márc. 16. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!