Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Közelegnek a hideg hónapok,...

Közelegnek a hideg hónapok, szeretném etetni a madarakat. Milyen magvakat vegyek?

Figyelt kérdés
A faggyú golyó szerintem drága, de mondjátok meg ti. :)

2015. okt. 7. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen helyed van. Ha tudsz madáretetőt csinálni, és kertbe kiakasztani, abba mehet szemes magkeverék: napraforgó, köles, fél dió, hozzá egy kis szalonnabőrke stb.

Otthon is lehet ilyeneket fabrikálni:


[link]


Arra figyelj, hogy csak a fagyok beállta után, illetve ha hó borítja a tájat, akkor etess!

2015. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél. Igen tudok kitenni etetőt. :)

De miért csak a fagyok után szabad?

2015. okt. 7. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt akarom megcsinálni idén, mert a mi madáretetőnk meg elkorhadt és leszakadt a nyáron :D...ez meg pofonegyszerű.


[link]


Lehet venni vadmadaraknak való magkeveréket pár száz forintért (vagy zacskóba vagy dobozba adják, úgy mint a papagájkaját). Azt fel lehet használni erre.

2015. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam, legalábbis felénk mindenhol ezt a fajtát kapni.


[link]

2015. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert az ideális, ha minél tovább a természetes forrásokból szedik össze a táplálékot. Nekik is az a legjobb, és a kártevőket is így irtják a leghatékonyabban. Amíg a föld nem fagyos, nem borítja hó, addig megtalálják a maguknak valót, amikor már ez nehézkes vagy nem elég, akkor jönnek képbe a gondoskodó kezek. :)

Idén mi is megoldjuk valahogy, sajnos nincs kert meg erkély sem, de az ablakpárkányra ki fogunk valahogy kötözni hálóba csavart élelmet. Már tervezgetünk, de még várunk vele! ;)

2015. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!