Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor engedhetem ki a nimfa...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Mikor engedhetem ki a nimfa papagájomat? Többi lent

Figyelt kérdés
Kaptam egy nimfa papagájt tegnap okt.08.-án.Tegnap már megtudtam simogatni,egy kicsit belement a kezembe is de még legtöbbször fél amikor simogatni szeretném,nem odébb repül,csak odébb sétál,de úgy amúgy meg lehet simogatni.Szóval nem vad.Tötyi a neve.Ma okt 09-én szintén meg tudtam simogatni,egy picit megint a kezembe jött,de nem sokáig,meg néha hátrál előlem.Ha minden nap foglalkozok vele,akkor akár holnap kiengedhetem?okt.10.én szombaton?

2015. okt. 9. 06:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha úgy látod, megszokta (valamennyire) a helyét, megnyugodott, akkor igen.


De előbb tedd madárbiztossá a szobát (szobanövényeket, kábeleket, kezeletlen fém dolgokat, tüziHORGANYZOTT fémeket Pl.kulcs elpakolni, ablak-ajtó becsukni, függöny behúzni (hajlamosak ablaknak repülni, nem látják az üveget) stb.)


És persze készíts neki autóúttól távoli, nem permetezett diófaágakból egy jó kiülőt, elfoglaltságokkal.


Ui.Nem akarok beleszólni, sem kötekedni, de annak a nimfának MUSZÁJ lenne egy PÁRT szerezni, minél gyorsabban.

Egyedül nagyon komoly viselkedésproblémái alakulhatnak ki, még ha te ezt nem is látod, hanem úgy hiszed, boldog.


Emellett párban gyakrabban könnyen szelídülnek, régi és buta tévhit, hogy csak magányosan válnak kezessé.



(És persze egyre több EU-s országban a papagájok tartós egyedültartása bűncselekmény)

2015. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Diófát nem szabad! Más gyümölcsfák ágait lehet, pl alma. Vagy a fűzfaág is nagyon jó. De diót ne!
2015. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!