Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azt olvastam, hogy tenyészteni...

Azt olvastam, hogy tenyészteni hullámos papagájt csak röpdében lehet. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Én nem is nagyon akarok tenyészteni, csak a két hullámosomnak egyszer szeretnék venni egy odút, hogy legyen egy-két fióka, mert akkor a fiókákat már kis koruk óta ismerném, megbíznának bennem, stb... De én csak kalitkában tartom őket, ami igen nagy, és ahonnan első papagájomat vettem, ott vagy 12 hullámos volt kevesebb mint fele annyi helyen, és szerintem elég lenne nekik annyi hely is, de azért megkérdeztem...


kalitka: amilo papagáj kalitka--fekete H 54 x Sz 46 x M 101 cm



2015. okt. 25. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

1. ne akarj szaporulatot, ha nem értesz hozzá. Millió és egy dolog sülhet el rosszul, és ha mondjuk az anya elpusztul (számoltál ezzel a lehetőséggel?), a kismadarakat nagyon nehéz felnevelni - ha sikerül.

2. ha mégis akarsz egy fészekaljat, akkor kérj segítséget pl. attól a tenyésztőtől, akitől a madarakat vetted + legyen szükség esetére szakértő állatorvos + tudd, mihez akarsz kezdeni a fiókákkal (akiket el is kell a szülőktől és a különnemű testvérektől különíteni, ha nem tudsz időben megfelelő otthonról gondoskodni számukra)

3. elvileg szaporodnak kalitkában is DE! a te kalitkád 2 hullámosnak is kicsi. Hiába nagy a magassága, a hullámosoknak a hossz számít leginkább, aminek minimum 80, de inkább 100 cm-nek kellene lennie!!!

2015. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a választ. Egyébként én csak egy költésre gondoltam, és a kicsiket/kicsit inkább a szobámba papagáj saroknak kialkaított területen tartanám.:) Tényleg nagyon köszönöm válaszod!
2015. okt. 25. 19:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud még valami hasznosat bátran írja!
2015. okt. 25. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ilyen durván felfogni ezt az egészet...beken 2 hullim van egyszer már költöttek egy éve (akkor voltam 12 éves) nem volt gond, a Fiatalok is ott vannak egyutt egy kisebb röpdében a szülőkkel. Tulajdonképp ugy fogytam fel először a keltetést mint amikor kotlóst ültettem...szerintem nem nagy ügy,de azért hanyagolni se lehet! ;) sok szerencsét
2015. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm!
2015. okt. 26. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiatalok nemek 9 hónapos kor utáni nemek szerinti különválasztása és a szülőktől való elválasztása a beltenyészet elkerülése miatt fontos.

Az, hogy valaki hogy fogja fel a lehetséges kockázatokat, az egyéni megítélés kérdése. De nem árt a kockázatokkal tisztában lenni, és tudni, hogy ha minden rendben van, abban szerencse is van.

Érdemes tudni, mivel lehet csökkenteni a kockázatokat és milyen tünetek alkalmával kell orvoshoz fordulni!

2015. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt is köszönöm
2015. okt. 26. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!