Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nevezik a galambokat...

P.O.C. kérdése:

Miért nevezik a galambokat szárnyas patkánynak is?

Figyelt kérdés

2015. okt. 26. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Sokféle, nagyon súlyos betegséget terjeszt.
2015. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon sok betegséget terjeszt.
2015. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Akárcsak a patkány, rengeteg betegséget terjeszt.
2015. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Bővebben:

[link]

2015. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Szaporodnak ész nélkül,rengeteg koszt hagynak maguk után,mellesleg sok betegséget terjesztenek.


Mi tetőtérben lakunk. Itt rengeteg a galamb, egy két szomszéd légpuskával ritkítja őket. A lakások körbe fognak egy udvart,amire sok gyerek járna,de annyira sok a madár szar,toll,tetem,hogy kész fertő az egész.

A tetemeket az itt lakók kidobják,illetve időnként össze söprik a szart,de kb 1-2 napig nincs sok szar utána megint tocsog.


Akkor állandóan le van szarva az ablakunk illetve sok madár toll repül be. Nem egyszer az ereszben döglött galambok voltak amiknek nyáron fincsi szaguk volt,rengeteg darázs és légy volt.Mi bottal kipiszkáltuk.


Vettek ide már 100 ezer ft-os műbaglyot ami kb 4 napig távol tartotta őket.


Volt mikor pár hétig csalival ketrecbe csalogatták őket és elvitték. De sajnos rengeteg van még mindig. Őszinte leszek egyet sem kéne meg hagyni vagy kilőni őket vagy elvinni.Vagy nem tudom.


Nem egészséges,hogy kb 50-100 galamb repked itt.

2015. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

A kutyák és a macskák patkányok rengeteg betegséget terjesztenek bélférgességet, veszettséget ha nincs oltva, parazitákat. A macska toxoplazmózist hordozza ami sok esetben sok esetben a csecsemők megbetegedéséért, haláláért felelős. Na meg amit nem soroltam még. Szemférgesség, szívférgesség stb..


A galamb tényleg gyorsan szaporodik, mert havonta tojnak kettő tojást a két hónapnál idősebb egyedekből álló párok, amiből a kikelt kis galambok már két-három hónapos koruktól szaporodóképesek. Mivel minden élőlény meg akar élni, ezért felhasználnak minden élelmiszer forrást és persze nem keresnek külön illemhelyet amikor ürítenek. Most a galambok tesznek úgy mint az emberek a középkorban. Elvégezték a dolgukat és kiborították az utcára a mocskot, hulladékot, szemetet.


A galambok is elvégzik a dolgukat és tovább állnak. Viszont középkori utca kép marad utánuk, ahol sokan vannak. Talán ezek miatt mondanak egyesek ilyent, ami a középkori ember által megteremtett körülményekre hasonlít.


Egyébként a galamb nagyon okos állat és tele van szeretettel, ha valaki megpróbál megismerni, felnevelni egy galambot. Meg lehet szoktatni, hogy hova ne pottyantson. Oda jön és kedveskedik. Ugyanolyan aranyos tud lenni, mint egy kismacska, de még annál is sokkal de sokkal érzékenyebb lelkivilágú.


Már vagy tíz éve van galamb a környezetemen és 7 éve együtt is lakom itthon nevelt galambbal, de azóta nem, hogy betegséget nem kaptam tőlük, d még a korábban rendszeres megfázásokon is egy-két napon belül gyorsan túlteszem magam, mert javult az immunrendszerem reagáló képessége a sok mikro védőoltástól. amit a galambomon keresztül szereztem be.


Erről van konkrét infó is

"Mindig fertőtleníteni vagy jót tesz egy kevés kosz --- Immunrendszer Edzése.mpeg" címmel:

https://www.youtube.com/watch?v=v9kz6N0lwaM

2015. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

6-os!!


Kutyákat és a macskákat nem tudom,hogy említhetted a patkányok és galambok mellé!!!


Még kóbor kutya,macskából sincs fele annyi se mint a patkányból,galamból. Kutya-macska nem hordozz annyi betegséget mint a patkány,galamb.Sőt ha házi kedvenc akkor meg abszolút semmit sem!!


Szívférgességet meg a szúnyog terjeszti!! Kutya vagy a macska nem tudja átadni sem embernek sem fajtársainak!!

2015. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

A galambnak semmi köze nincs a patkányhoz, viszont némelyik ember viselkedésének annál inkább! Persze tisztelet a kivételnek.


Nekem ott alszik a fejemnél a galambom, a farkát kifelé tartja az újságpapír fölé ahogy tanítottam neki, hogy oda pottyanthat. olyankor mikor kell neki, és látom, van amikor rám néz és mutatja, hogy milyen jól kidugja a fenekét és oda pottyant az alatta elhelyezett papírra.


Egészen hozzá bújik a hajamhoz és meghúzkodja játékból, a fülemet is meg szokta kicsit cibálni játékból. Már megtanulta, hogy nem szabad durván. Éjszaka az ajtón ülve alszik és alatta a papírra potyogtat. Sőt a párja a kislány galamb, amikor éppen a fészken ül akkor onnan is felrepül az ajtó tetejére és onnan potyogtat az alá tett újságra, aztán repül vissza a fészekbe az alá tett műtojásra, amit vízzel töltöttem fel, hogy valódinak érezze mert nem akarom akkora szaporulattal elárasztani a környezetemet.

Viszont a fészek közelében mindegyik nagyon vadul támad még rám is, mert a családját féltik ők is.


Erről itt egy videó, amiből a kapcsolatunk is kihallatszik. Mindig így beszélek velük. Az én általam kiskorától nevelt galamb látszik a videót ahogy a műtojásokon ül, még a hímes minta is látszik rajta halványan, hogy ez valamikor műanyag hímes tojás volt. Ő tőlem tanult turbékolni és nem a kinti fajtársaitól, mindig mondtam neki, hogy gyönyörű és megtanulta aztán elkezdte mondogatni ő is turbékolásképpen. Amikor a videón vissza megy a fészek felé akkor lehet is jól érthetően hallani ahogy mondogatja turbékolásképpen, hogy gyönyörű, gyönyörű. Ilyen az ő turbékolása.


https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo


Reggel előbb ébred, mint én és oda jön a fejemhez. Sokszor arra ébredek, hogy ott ül és néz engem csendben a fejem mellett, amikor látja, hogy felébredtem, akkor dobok neki egy puszit és ő erre kezd el turbékolni, mondja a magáét, hogy ki akar menni az ablakon repülni. Még arra is figyel, hogy ne zavarjon álmomban.


Amikor csenget valaki az ajtón, akkor jön a galambom és felreppen a vállamra és onnan nézi, figyeli ki jött hozzánk. Ha meg akarják simogatni, akkor odakap a csőrével és jól megharapja, de legalább oda koppint neki, az annyit jelent galamb nyelven, hogy ne nyúlj hozzám, vagy hogy "hagyjál már..". Nekem is van amikor mondja. :)

Megért fogalmakat és arra is reagál. Meg van a közös szókincsünk, ő gesztusokkal mutatja mit szeretne és én már megtanultam mikor mit jelent és ő megért sok emberi szót. Múltkor ki akart menni és mondtam neki, hogy elmegyek itthonról, de majd jövök haza, most em mehet ki. Ezt meg szokta érteni, hogy mit jelent, akkor utána nem lát egy ideig itthon és tudja, hogy mit jelent ha a szót hallja, de annak ellenére mondta a szokásos turbékolás formával az ablak párkányon ülve ahogy szokta, azzal a hanggal, hogy de ő akkor is ki akar menni.

Már a végén mondtam, hogy most "nem szabad" kimenni. Erre hirtelen odakapta a fejét, hogy ő nem csinált semmi rosszat, mire mondom, hogy "nem szabad"? Tudta, hogy azt akkor szoktam mondani ha valamit nem kellene csinálnia.


Nagyon okos kis madár. Sok más hasonló történet is volt, amit most hoszú lenne leírni, de elvont dolgokat is megért. Pl olyant, hogy mi az amikor kicsúfolom. Amikor beszélni tanult és próbálgatta a szót kimondani mint a papagáj, hogy gyönyörű, akkor eleinte mindig elharapta a közepét és gyöny.rű lett belőle. Mondtam neki, ismételgettem és megint eltévesztette. Aztán mondtam neki én is úgy rosszul ahogy ő mondta, erre megsértődött, hogy miért csúfolom ki, tudta, hogy nem jól mondja és nekem ugrott és össze-vissza harapott és vert a szárnyával, mert megértette, hogy kicsúfolom a rossz kiejtése miatt.


Kisgalamb korában, amikor már kezdett nagyfiú lenni és megugrotta a közelében levők kezét vagy lábát akkor épp az ajtó tetején ült és viccként mutattam neki a kezemmel azt a szimbólumot, ahogy az egyik galamb a másikra ugrik és miközben a szárnyával verdesve egyensúlyoz, közben alá fordítja a farkát és gyorsan kezdi rebegtetni a szárnyait. Vagyis a párosodás jelét, amit meg is értett és azért is nekem ugrott, hogy miért csúfolom ki őt, és megint csak jól elvert a maga módján, hogy ne csúfoljam ki. Ezekért is imádom. Olyan emberi dolgai vannak.


Mindig simogatom, puszizkodok vele, oda simul a fejemhez és engedi, hogy simogassam a nyakát, miközben becsukja a szemét. Már volt amikor úgy aludt el közben. Soha semmi bajom, semmi betegségem nem lett még tőle a sok év alatt sem, pedig tényleg elég szoros kapcsolatban vagyok vele.


Sokszor már azért sem mosom meg minden alkalommal a kezem utána az evés előtt, hogy edzzem az immunrendszerem, ha már sokan mondják, hogy fertőz, de semmi. Nem okozott soha semmi bajt sem.

Még nem sikerült semmilyen betegséget kapnom tőle sok hosszú év alatt sem.


.


Persze minden állat és ember fertőz. Sőt az emberek fertőzik egymást a leginkább mert hasonlóak a betegségeik. Az ember hordozza a másik emberre a legfertőzőbb betegség forrásokat. bele tüsszög köhög a kezébe és megfogja a kapaszkodót a járművőn vagy a pénzt amit vissza kapott és azzal fizet legközelebb, amiből viszont neked adnak vissza legközelebb és máris kész a fertőzés az embertől. Nem is kell hozzá állat közvetítőnek. Attól jobban félek, mint a galambomtól, hogy bármit elkaphatok tőle. Ezt már a hosszú, lassan évtizedes tapasztalat igazolja.


Egy az utcán minden kakát szimatoló, nyalogató kutyától vagy a fenekét nyelvével tisztító macskától már tartanék, hogy fertőzést kapok tőle.


Azt már én is olvastam és hallottam sokaktól mondják eltúlozva és másokat is túlzott tévedésben tartva, hogy a galamb fertőz, de koránt sem jobban mint bármilyen más állat vagy az ember. Sőt még semmi olyant nem tapasztaltam a hosszú évek alatt sem, hogy bármi betegséget kaptunk volna a galambtól, ez többet mond bármilyen szónál! Amiket beszélnek az csak szóbeszédből terjedt el de ahogy magamon tapasztaltam ez mind csak túlzás. Leginkább az ember tömegek fertőznek!


Persze minden biológiai lény fertőz de ebben a legveszélyesebb az ember, akinek hasonló betegégre a legnagyobb a fogékonysága, mint amit a fajtársai hordoznak.


Olyan már volt, amikor boltban jártam és valami kifli csücsköt bekaptam, utána elkezdtem köhögni és fájt a torkom, mert azzal a kézzel fogtam a pénzt is, de másnap délutánra elmúlt az is.


Jóval komolyabb fertőzéseket lehet összeszedni abból ha valaki a piacon vásárol vagy a járművön megfogja a kapaszkodót és utána megdörzsöli a szemét vagy megtörli az orrát esetleg azzal a kézzel eszik egy falat kaját vagy fagyit nyal a pénzt megfogó vagy a járműveken a kapaszkodót összefogdosó kezével.


Vagyis az embertársaink által hordozott fertőzésektől jobban kell félni, mint attól amit a galamb hordoz. Legalább is ezt tapasztaltam már tíz hosszú éven át.

2015. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt még elfelejtettem, hogy az én galambjaim kijárnak a többiek közé és ott csipkednek azokkal együtt, ott udvarol és forog azok között a fiú amelyiket a videón láttad. Sokszor kikéredszkedik és eltűnik órákra. Van amikor látom, hogy ott járkál közöttük a járdán, a fűben és mindenhol ahol a többiek is járnak. Amikor vissza jön akkor boldog és elégedetten forog a vállamon, miközben a fülembe turbékolja amit tőlem tanult és közben minden forgásnál hozzá simítja a csőrét lágyan a fülemhez és bele búgja amit mondogat közben. Szóval házi galamb, de teljesen szabadon járkálhat amerre akar. Jön amikor akar és megy amikor kedve tartja. Szól, hogy ki akar menni és engedem, ha csak valami különleges ok miatt mégsem jó ötlet, mert esetleg nem tud vissza jönni amikor akar. Itthon viszont nagyobb biztonságban érzi magát mint bárhol más helyen. itt van mindene, a lány galamb a párja, az enni-innivaló és a fészek, amit még tőlem is véd, ahogy a videón is látszott.
2015. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én faluhelyen élek, itt alig látni párat. Keresztapámnak volt régen galambdúc egy csomó galambbal. Egy idő után ő is megelégelte őket, a szomszédjaik meg feljelentéssel fenyegették. Így meg lett szüntetve.

Ismertem olyat is aki légpuskával vadászott rájuk, az elejtett példányokat meg megfőzte és megette. Kínált engem is egyszer. Mondtam neki, legfeljebb az éhhalál küszöbén.

2015. okt. 28. 03:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!