Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Igaz, hogy csak akkor lesznek...

Igaz, hogy csak akkor lesznek fiókáink, ha két hullámos papagáj párt tartunk?

Figyelt kérdés

2015. okt. 28. 11:09
 1/9 anonim válasza:
Igen!
2015. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert valaki azt mondja igen, valaki nem... Gondolom azért kell két pár, hogy tömegen érezzék magukat, de hát a két papagáj közt csak megtörténik az, aminek meg kell és utánna a tojó tojásokat toj, amit kiköltenek... neeeem?
2015. okt. 28. 12:34
 3/9 anonim válasza:
igen kiköltik! Nekünk is van 8 db hullámusunk és mindegyiknek megvan a parja es minden evbe tojnak tojasokat amiket ki is kolti!
2015. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor is kiköltik ha egy pár hullámosom van?
2015. okt. 28. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első félreértette a dolgot.


Kezdjük az elejéről:

A hullámosokat párban kell tartani, a természetben kolóniában élnek, de (szinte) minden madárnak van egy párja.


Pl. ha teszem azt, egy óriási röpdébe beraksz 100 hullámos papagájt, egy idő után mindannyiuk párba áll.

A fiókákat viszont természetesen egy pár költi ki, egy odúban egy pár és az ő fészekaljuk él. (amíg ki nem repülnek a fiókák).


Nincs szükség a költéshez három, vagy öt "extra" papagájra, mivel csak a saját fiókáikat gondozza szigorúan két darab hullámos. De ez csak akkor érvényes, ha csak egy pár tud költeni. (értem ezt úgy, hogy pl. egy tojó van, annak egy párja, és az összes többi madár hím)


Azonban ha neked egy kalitkában/(vagy remélhetőleg) röpdében, elszigetelten vannak, kisebb valószínűséggel költenek, mint kolóniában, mivel a legtöbb hullámos "irigységből" költ, vagyis leginkább akkor látnak neki a költésnek, ha más párok is költenek mellettük.


Kolóniában nagyon könnyű őket költésre bírni, egyedül kevésbé, de lehetséges. Megfelelő méretű RÖPDÉBEN 3 összeszokott párt szokás tartani, ha tojatni akarjuk őket.


Ez egy ideális szám, mivel egyedül nehezen költenek, két pár meg veszekeszik egymással.

2015. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Okés köszi! De én szeretnék egy fiókát azért, mert a hím hullámosomat nem nagyon tudtam megszelídíteni, vagy is félig meddig, mert már mióta simogatom, nem eszik a kezemből, nem ül rá az ujjamra, és gondoltam egy fiókát könnyen meglehet szelídíteni, ezért vettem egy tojót. tegnap előtt. Nagyon cukiiii! Na mindegy, én most annyit tudok eddig, hogy egy párral nehezebb fiókát összehozni, azt hogy kettővel párral milyen nem tudom mert nem lehet egy kalitkában tartani egy párt, és három párral, vagy többel a legkönnyebb... Még tapasztalatok?
2015. okt. 29. 10:57
 7/9 anonim ***** válasza:

„De én szeretnék egy fiókát azért, mert a hím hullámosomat nem nagyon tudtam megszelídíteni, vagy is félig meddig, mert már mióta simogatom, nem eszik a kezemből, nem ül rá az ujjamra, és gondoltam egy fiókát könnyen meglehet szelídíteni, ezért vettem egy tojót. tegnap előtt.”


Ezt azért gondold át még egyszer, de nagyon, mert így buta ötlet lenne.

Te most két olyan dolgot szeretnél csinálni, (tenyésztés és kézzelnevelés) amikhez egyrészt-úgy veszem ki-nem nagyon értesz, másrészt pedig fölösleges, sőt akár kártékony is lehet.


Kezdjük a tenyésztéssel. Nem tudom, mekkora kalitkában/röpdében van a két madarad, de tenyészteni csak röpdében lehet.

Gondolj, bele, ha most van egy 60x40x60-as kalitkád két madárral akkor hogy fog ugyanez kinézni hat felnőtt madárral, és mindegyikük legalább 4-5 fiókájával!?


Emellett a fiatal hullámos papagájok életében csak egy rövid időszak szolgál arra, hogy a papagáj megtanuljon repülni, és erősítse a szárnyizmait. Ha ekkor nincs lehetősége nagy távokat és sokat repülni, már soha többé nem fog tudni normálisan repülni, soha többé nem fog erős izmokkal rendelkezni. Soha nem fog otthonosan repülni, ami nagy kihatással lehet az egészségére.


És emellett Magyarországon már RENGETEG „FÖLÖSLEGES” SZAPORÍTOTT hullámos papagáj van, akik borzalmas körülmények között (egyedül, kis kalitkában, műanyag ülőrudakkal) tengődnek, minek még többet csinálni? Te egy fiókát akarsz, hogy megszelídítsd, de mi lesz a többi szülőmadár még legalább 8-9 fiókájával? Hol fognak élni? Ki fog róluk gondoskodni? Tudsz ennek a madárcsapatnak egy legalább 4-5 köbméteres röpdét biztosítani?


Vagy megfelelő gazdát úgy, hogy már amúgy is túl sok van belőlük, és a magyar papagájtartók 60-70százalékának fingja sincs a jó papagájtartáshoz, és a madaraik SZENVEDNEK a rossz tartási körülmények miatt. Hullámos papagájokat még ingyen is nehéz elsózni, ráadásul nem tudod, hogyha eladod őket, hogy hova kerülnek a madaraid, hol fognak tengődni, milyen életkörülményeik lesznek.


Lehet, hogy ők is szenvedni fognak, lehet, hogy a tollaikból egyszerűen kalapdísz lesz (volt már rá példa, hogy Monoron eladott papagájok ilyen formában kerültek vissza a gazdájukhoz), ők meg mennek a kukába/macska szájába. Mindezt azért, mert te szerettél volna egy cuki, simogatható kispapagájt.


A másik dolog pedig a kézzelnevelés, vagyis a tokos korban lévő fióka etetése, „szelídítése”.

A végeredmény egy „szelíd”(igazából bevésődött, majd emberre fixált),beteges, kistermetű, csúnyácska, fejletlen, szocializálatlan, kiegyensúlyozatlan viselkedésű fióka, és egy baromi fáradt tenyésztő szaporító, mert neki óránként fel kellett kelni éjszaka megetetni a madarakat, meg pár elpusztult fióka, mivel a kézzelnevelés nagyon kockázatos. (Úgy, mint a tenyésztés)


Ez a folyamat már elég sok országban betiltott dolog (kivéve kényszerhelyzetben), mert sok borzalmas, visszafordíthatatlan következményei lesznek.


Ha a „bevésődés” , „emberre fixálás”, és a „fiatalkori megfelelő szocializáció” szavak nem ismerősek számodra, ne kísérletezz vele.

Azt tanácsolom, most ne vágj még bele ezekbe a dolgokba, csak olvasgass, szerezz tudást és tapasztalatokat. SOKAT.



[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7234175-miko..

[link]

[link]

[link]

(Két párt nem ajánlatos együtt tartani, mert mindig lesz egy domináns pár akik kergetik a többieket.)

Nem állt szándékomban megsérteni Téged, de ha a madaraid, és nem a saját érdekeidet szolgálod, megérted, hogy miért írtam ezeket.

Üdv

2015. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm válaszod! Természetesen folyamatosan olvasgatok az ügyben, hogy minél tapasztaltabb legyek, és erre lesz még vagy fél évem, mert a hullámosaim kevesebb mint egy évesek ( kettő van ) és azt olvastam ilyen korban a tojó bele is halhat a tojásba, mert lehet megakad a tojás, stb... Tehát ha "tenyészteni" fogok, az még odébb lesz. Plussz ha lenne fióka nem teljesen kézzel nevelném fel, csak ha mondjuk kezd kinőni a madárkának a tolla, akkor már gondolom kevésbé féltik a szülők a kicsiket, ( madárkáknak, na mindegy most egyes számban írom ) meg meg simogatnám, aztán néha kivenném , és így már nem félnének tőlem...
2015. okt. 31. 11:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy egy fiú és egy lány legyen az a "pár"!!!!
2015. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!