Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy rozella papagájom, és...

Van egy rozella papagájom, és félek hogy elpusztul adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Van egy rozella papagájom és szerintem elég kicsi neki a ketrec 4 honapja vettem egyedül van túl drága lenne egy másik rozella papagáj 10 ezer ft ért vettem ... az lenne a kérdésem hogy nagy teret igényel e? Mert a kicsi ketrecben folyton repdes hangoskodik emeletes házban lakunk szoval nem igazán fér el egy hatalmas ketrec de ugy gondolom kicsi neki a mostani.félek hogy elpusztul mert elég kicsi neki a hely... gondoljatok egy hullámos papagáj ketrecre..

Kiengedtem multkor a lakásba hagy repkedjen mert már nagyon sajnáltam szegényt,de alig tudtam aztán megfogni jo nagyot belém is csípett még fél szegény...nem engedi még hogy megfogjam szoval kiengedni mégegyszer nem tudom.de viszont a hely kicsi neki el kezdte tépkedni a tollait és farktolla már alig ha van...meg tudnátok mondani hogy mekkora ketrec kellene neki?az a baj hogy a nagy ketrec tul drága de muszály lessz sporolnom mert ez igy kínzás neki.



#Állat-madár-rozella-papagáj-ketrec-kalitka
2015. nov. 4. 13:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Utolsó..igen tudom hogy igy magányos ..tépkedi a tollait folyton hangoskodik repked a ketrecben vagyis probál..néztem a neten de errefele (sopron)nem találok rpzella papagájt +ha lenne drága is .. nem tudom megmondani a ketrec nagyságát nem vagyok jo matekos ha repülni próbál és kitárja a szárnyait akkor kb olyan széles a ketrec :/ ..ez a ketrec is 12ezer ft ba került..itato etetö tál van neki nimfa és rozella kaját kap.fürdetője nics be sem férne a kalitkába..van neki egy rúd amire felül ha eszik meg fentébb egy amin alszik de azis ugy hogy épp hogy a fejét nem éri a kalitka teteje..van neki még egy hinta meg egy csengő amit folyton leszakit unalmában gondolom játszik..szoval igy minden zsufoltan..más már be sem férne
2015. nov. 4. 21:41
 12/17 anonim ***** válasza:

Persze, megértjük, ha anyagi gondok akadályoznak, sokan vannak így. Viszont senki sem kötelezett téged, hogy megvedd a madarat, ha nincs rá fedezeted, ne tarts semmilyen állatot. Mégis miért vetted meg őt, ha tudtad, hogy nem lesz pénzed a helyes tartásához?

Azt is megértjük, hogy a szívedhez nőtt, de ha te nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani neki, akkor mindenképpen meg kell válnod tőle. Jól nézd meg, hogy hova kerül és ne add oda akárkinek, akkor nem fog rossz körülmények közé kerülni (megjegyzem, hogy ennél rosszabb helyre nem nagyon kerülhet). Értsd meg, hogy ha így marad, akkor KÍNOK KÖZÖTT FOG MEGDÖGLENI ÉS EZ CSAK A TE HIBÁD LESZ!!!

2015. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ő az első papagájom nem tudtam hogy ennyire nagy teret igényel..még debrecenveb vettem egy állatkereskedésben egy ketrecben volt vagy 20 papagáj. Az eladó sem tudta megmondani hogy milyen fajta miután megvettem aztán néztem utána
2015. nov. 4. 22:14
 14/17 A kérdező kommentje:
Ha oda is adnám,inkább olyannak adnám aki papagájokkal foglalkozik vagy röptetőt tudna neki biztositani hogy jo élete leggen..csakhogy senki ilyet nem ismerek
2015. nov. 4. 22:17
 15/17 A kérdező kommentje:
"Elnézést az elírásokért"
2015. nov. 4. 22:19
 16/17 anonim ***** válasza:

Add be egy állagtkertbe, vagy add el a jófogáson, majd valami madarász megveszi. Aztán vehetsz katalinpapagájokat amiknek tudsz helyet biztosítani meg párban tartani őket és valószínű szelydek is lesznek.


Miért nem gondolkodtok el amógy azon hogy rohadtul nem tudja merre van ausztrália? nem vándorló madár ez, ha elnegeded, max fél élven belül megdöglik, éhenhal vagy megfagyvagy megeszi valami

2015. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Írd le légyszíves a ketrece paramétereit centiben, mert így nem tudunk semmi konkrétat, csak azt, hogy elég kicsi.


Két megoldás van a problémátokra: vagy most változtatsz az életkörülményein önerőből (később leírom hogyan)

vagy egy másik gazdát keresel neki. FOGSZ TALÁLNI OLYAT, AKINÉL JÓ KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT LEHET, CSAK KERESS SOKAT.


Először is, adj fel hirdetést egy látogatott apróhirdetéses oldalon jelképes összegért vagy ingyen, így sok ajánlatot fogsz kapni, amik közül bőven ki tudod szűrni azokat, akik megfelelő gazdái lennének a madaradnak. Csak olyannak add oda, aki FAJTÁRSAT, JÓL BERENDEZETT RÖPDÉT tud neki biztosítani, és valamennyire ért a papagájokhoz.


Vagy, ha biztosra akarsz menni, szólj nekik, Magyarország legnagyobb, leghozzáértőbb csoportja: [link]


Ők már sok olyan madárnak kerestek gazdát, akinek a volt gazdája belátta, hogy nem tud megfelelő körülményeket biztosítani kedvenceinek, és-hiába szerette őket olyan nagyon-le tudott mondani róluk, annak fejében, hogy valahol máshol, másvalakinél jobb életük lesz.


A másik, hogy Te változtatsz az életkörülményein. Először is, ha az ülőrúdja műanyagok, vagy csiszolt fa/akármilkyen anyagú ülőrudak, tehát nem természetes fák, akkor azonnal dobd ki, cseréld ki őket.


A gépi csiszolt, műanyag ülőrudakkal az a baj, hogy egyforma vastagságúak, így a madárnak egy idő után nagyon kellemetlen lesz nekik fogni ezeket, ínhüvelygyulladása is lehet tőle és láttam olyan esetet, mikor egy papagájnak CSAK gépi csiszolt ülőrúdja volt, és a talpa elfekélyesedett, kisebesedett. Emellet nyílván nagyon unatkozik a kalitkájában, és a természetes faágak kérgének lerágásával nagyon jól el tud szórakozni.


A csengőt is azonnal vedd ki, fémmérgezést kaphat tőle, emellett agresszíven viselkedhet a hangja miatt. A hintáját nem tudom mekkora, de ha kicsi nem fér el rendesen benne a madár, emellett nem is nagyon használja, neadjisten műanyagból van, akkor ezt is kiveheted, és vagy így hagyod a kalitkát, vagy teszel a helyére egy ülőrudat. A kalitkájában feltétlenül legyen SZÉPIA(!!!) és MADÁRHOMOK. A szépia, vagy egyéb vitaminok hiánya okozhatja a tolltépést is.


A legjobb az lenne ha, házilag készítenél neki kalitkát. Ha eladod a mostanit, teszem aztt 7000ft-ért, akkor abból már tudnál egy nagyobbat készíteni.


Pl.Ha veszel innen ennyiért egy tekercs 19x19 milis osztású, 1mm vastag, öt négyzetméternyi dróthálót: [link]

, az egy tizes, ha veszel még egy pár falécet, összeszögeled ezeket, és belülről rögzíted rá a dróthálót, hogy ne rágja meg, csinálsz rá tálcát, meg ajtót, akkor az kb 15 ezer forintból kijön egy nagyobb kalitka.

2015. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!