Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet csinálni madáretetőt...

Lehet csinálni madáretetőt tejes dobozból? Illetve mikor tegyem ki a faggyúgolyót?

Figyelt kérdés

Több helyen láttam már, hogy tejes dobozból készítettek madáretetőt. Már több éve etetem őket, fél literes üveget csináltam meg. Jönnek is rá :) Gondoltam most elkészítem tejes dobozból.

Mellékelek pár képet, hogy nagyjából mire gondoltam.

- [link]

- [link]

- [link]


Nem ijeszti el őket ugye? Gondolom egy idő után ezt is megszoknák, és jönnének falatozni.

A másik kérdésem, hogy mikor lehet kitenni "hivatalosan" a faggyúgolyót? Olvastam, hogy novembertől érdemes, amikor az első fagyok beköszöntenek. Elég hideg van már reggelente, és este felé is már. Kitehetem már nekik?


Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2015. nov. 7. 08:14
 1/3 anonim válasza:

Szóval ha nagyon rég óta eteted őket ezért biztos megszokták hol találnak csemegét ezért nem számít és ne tedd zajos helyre mert a madarak nem szeretik a nagyon erős hangokat maximum az ijeszti el őket és akár most is kirakhatod:)


Amúgy meg tetszik az ötleted!

2015. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet hamar szét fog ázni.


Elijeszteni amúgy nem fogja őket. Ha kaját látnak, úgyis belemennek.

2015. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Panelban lakunk, az ablak a ház mögé néz, nem zajos, épp ellenkezőleg, egy kis rét van sok fával. Látni is sokszor a madarakat ahogy érkeznek (széncinege, veréb, néha kék cinege). :) A párkány mellé tesszük majd fel, az egyik oldalon a fél literes verzió van. Ha esetleg elázna, akkor lecserélem fél literesre. Köszi a válaszokat!

2015. nov. 7. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!