Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hová kell tenni a madáretetőt?

Hová kell tenni a madáretetőt?

Figyelt kérdés
Szeretném etetni a madarakat télen. Vettem nekik illetve ma csinálok még kettő madáretetőt. Mennyire m agasra kell feltennem a fára? Egyiket kitettem az egyik fára (ház mögöttire) kb 180 cm magasan, de nem találták még meg. Lehet rossz helyen van? Elég sok fánk van a kertben. HOva érdemes tennem?

2014. nov. 9. 08:56
 1/7 anonim válasza:
nálunk olyan helyen van ahogy kinézel az terasz ablakon látod a madáretetőt, és rengeteg madár rá jár, a magassága meg úgy van hogy belelehessen látni hogy ha piszkos ki lehessen takarítani, és látni lehessen mennyi mag van benne, tehát az a 180 szerintem jó..., attól meg nem kell félni hogy nem találnak rá, még elég sok mag van az utak mentén stb. helyeken..., jönnek majd a hideg idők bejönnek! napraforgómagért harc szokott menni, annyira be szoknak, ha az ablak párkányra szórok onnan is felcsipegetik, úgy hogy ott vagyok közvetlen az ablak mögött!
2014. nov. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Semmiképpen se tedd olyan helyre ahol a macska hozzá tud férni! Kerítsd el a fát ahova a madáretetőt rakod! Semmiképen ne adj a madárnak kenyérdarabot mert az megtapad a gyomrában! Remélem tudtam segíteni :))
2014. nov. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nincsen cicánk, és 3 kutyánk van, szerintem nem jönnek be a cicák hozzákn, de a kutyik kennelben vanak délelőtt. Lehet mégis megtalálták, mert tegnap üres volt az etető, az összes mag illetve a szalonna is eltűnt. A szalonna is jó nekik ugye?Sima. Téli madár mixet vettem a gazdaboltban. Lehet azért nem látom őket mert reggel hamar megyünk, mire jövünk meg máér sötét van. Hozzátok mikor járnak enni a madarak?
2014. nov. 10. 16:42
 4/7 anonim válasza:
beköszönt lassan a hideg, mi a helyzet az etetővel?? :)
2014. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A ház mögé tettem egy fára, tetttem bele téli vegyes eleséget és napraforgómagot., meg mellé szalonnát. Előre is tettem egy másik etetőt. És 3 másik helyen van cinkegombóc. A gombócok feltűnően fogynak. :) A magok annyira nem látványosan, lehet mert jó sokat tettem ki. Amikor szabin voltam akkor láttam egy kis cinkét. Du amikor hazaérek már nincsenek ott. Tettem az egyik fenyőre is gopmbócot, ott megtalálják?Alsó ágán?
2014. nov. 25. 21:59
 6/7 anonim válasza:
biztos vagyok benne hogy meg találják ott is, meg a többi helyen is ahova tetted, csak talán azért ilyen nehézkes a dolog mert még csak most kezdted el etetni őket? ez az első alkalom?ha egy cinke rá megy oda fognak özönleni nem sokára, ne add fel, nem fogod gyözni etetni idővel őket annyira rá járnak
2014. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez az első telünk itt :) Előttünk sok évig nem is laktak itt. Már egy helyen elfogyott a cinkegombóc, másik helyen meg fele van meg. :)
2014. dec. 1. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!