Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom repdes a...

A hullámos papagájom repdes a kalitkájában. Ez vajon miért lehet?

Figyelt kérdés
Egy hullámosom van, aki hím. ( régebben vettem neki egy párt de szegény egy hét után valószínű szomjan halt, pedig a fiú ott volta lánynál és még a lány is látta az etető és itató használatát, de nem vette át :( ) És olyan pár hete, néha elkezd verdesni a szárnyával, de nem repül. Pontosabba ül a rúdon, és úgy verdes, de elég keményen. Egyebet nem vettem észre rajta, vagy is ezen kívül nem találtam rajta problémát. Anyukám szerint mozgás hiánya van. Szerintem ez meg lehet, mert a szüleim nem nagyon szeretik ha kiengedem. De amikor kiengedném nem akar kimenni. Pedig van a kalitkáján egy 25x20cm-es ajtó amit ki szoktam nyitni. Gondolom azért nem megy ki, mert nem szokott magától egy nap múlva se vissza menni. Így szegényt ilyenkor el kell fogni, amit gondolom nem csíp... ( csak a kezemet:)

2015. nov. 27. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak nyújtózkodik...:) nálam is csinálják.
2015. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

gratulalok.ha lattad hogy nem iszik,nem eszik,akkor miert nem vetted ki,vagy adtal neki mashogy kajat?

?mostmar mindegy,de vegyel neki másik part mert kva unalmas lehet neki igy.

es nyugodtan ki lehet engedni ,ha biztonsagos a szoba.hidd el,ha ehes visszamegy a kalitkába.esetleg alakîts ki egy napi rutint,ugyanabban az idoben engedd ki.stb


ès párt neki! ha meg ritkan tudod kiengedni akkor jó nagy ketrecet vagy röpdèt neki

2015. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyádnak igaza van és ki kellene engedni a madarat a szobában röpködni. A mozgásában korlátozott madárnak elsatnyulnak az izmai és el is hízik, majd abba belehal. A tojód meg nem vízhiány miatt pusztult el, mert a hullámos papagájoknak nagyjából elegendő az a vízmennyiség, amit a mageleség tartalmaz (Ausztráliában is sivatagos helyen élnek).
2015. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Eleinte ne mennek a helyukre ,mert tenni kell a ketrec ajtajahoz egy kis szines valamit hogy lassa,de olyan is van hogy szeret kint uldogelni vagy egyik helyror a masikra szalni nekem ilyen volt a tojom a him rogton vissza repult.A megoldas rendszeresiteni kell egy botot palcat egy hosszabat amire racszoktatod igy majd mindig vissza tudod tenni a helyere.A repulesre szukseguk van muszaj ki engedni.
2015. nov. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Lehet hogy parzasi idoben van,mert akkor szoktak sokat repdesni!
2015. nov. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a hím miért nem ment oda és etette meg. Nálunk így volt, látta, hogy muszáj neki kell gondoskodnia róla, az elfogadta és ennyi, 2-3 napig ő etette, abban volt víz is, így élte túl az első hetet utána meg figyelte a párját az új és tőle tanulta meg hogy mi hol van. .... De inkább BETEG VOLT. És ennek semmi köze ahhoz hogy nem vette el a kaját. Még szerencse hogy a te kis hímed nem kapta el a betegségét.


Párt ennek ellenére mindenképp kell neki szerezni az biztos ahogy előttem mondták, de legyen egy másik kalitka, a főkalitka mellett, amiben nem engeded össze őket csak hogy összeszokjanak, megismerjék egymást és hogy kiderüljön van-e baja stb. mint ahogy az előzőnek volt, szerencsének köszönhető hogy megmaradt a madarad. De az is 1-2 napig (hivatalosan egy hónap a karanténidő) de ha tényleg ''extra félős'' az új jövevény akkor etetni kell és azt csak a pár tudja megoldani ha annak is van annyi iq-ja ezért írtam a korai összeengedést 2 napban :)


Tipp: legyen nyitva az ajtó, ha minden veszély el van hárítva (ablak függöny stb) és menjen csak ki egész nap, ki fog mászni, majd vissza. Csak még fél és nagyobb biztonságban érzi magát benn a kalitban. Vissza akar majd menni, de neki kell megtalálni az ajtót, a bejáratot és hidd el meg fogja próbálni. Nekem volt olyan madárka is, aki csak akkor jött ki ha kineszelte hogy be akarom csukni a kalitka ajtaját mert épp mondjuk ablakot akartam kinyitni és ezt kineszelte és nehogymár én korlátozzam őt így kiugrott :D aztán így mindig elmaradt az ablaknyitás ha ő volt a gyorsabb :D

szóval hajrá. Ügyesen. párt neki.

2015. nov. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az a baj, hogyha egy napra is kinyitom neki az ajtót nem megy ki... :( ( és a párjával akkor tényleg nem tudom mi lehetett a gond, mert ahogy meglátták egymást, dúlt az I love you, és én azt hittem a fiú megmutatja a tojónak az etetőt stb... persze az is lehet hogy beteg volt, mert tenyésztőtől vettem, és ahogy láttam nem nagyon volt valami madárka paradicsom az a hely.. na mindegy, ezzel már sajnos nem tudok mit csinálni.. :'( )
2015. nov. 28. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 1 hónapig volt nyitva az elején amikor kimerészkedett :D
2015. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm!
2015. nov. 28. 16:40
 10/10 anonim válasza:

Nálam is így volt:)

Folyton repkedtek a kalitkába,de miután minden nap ki engedem őket nem csinálják.

Szerintem,ha anyud nem bányja és te se akkor minden nap ki engedhetitek őket,s ha attól félsz hogy majd nem tudod helyre rakni,akkor ők amúgy is hazamennek agúktól mert éhesek/szomjasak lesznek.

2015. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!