Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a hullámos papagájom...

Ha a hullámos papagájom játszik a kalitkájában, akkor ugye ezek szerint jól érzi magát?

Figyelt kérdés

Nem szoktam őt kivenni, csak néha szoktam beszélni hozzá.

Sokat van egyedül, mert én is és a párom is dolgozunk estig. Hétvégén se mindig vagyunk otthon. Remélem, nem unatkozik. Párt nem akarok mellé! Van sok játéka, és szokott játszani mindig velük, akkor ugye ő jól elvan?


2010. okt. 6. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Te nem unatkoznál az ő helyében? Miért nem akarsz párt mellé? A papagájok is társas lények,akik életre választanak maguknak párt! Te se szeretnél örökre egyedül lenni! Vagy tévedek? Depressziós lesz ha tovább egyedül marad, amibe bele is pusztulhat!Ez nem játék. Kikezdeti magát/tollát kistépi, rágcsálja a lábát/
2010. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem igen is unatkozik. Teljes mértékben egyet értek az előzővel.

És én is felteszem a kérdést:

-Miért nem akarsz párt mellé??

2010. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A férjem nem engedne párt mellé, ígyis nehezen viseli a papagájt.
2010. okt. 6. 14:31
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
A férjed majd a gyereketeket is nehezen viseli,ahogy viszonyulunk egy állathoz ugy viszonyulunk az emberekhez,amúgy minek nektek házzikedvenc ha nem törödtök vele.
2010. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én törődöm vele!! Attól hogy nem veszem ki, attól még beszélek hozzá, játszom vele, etetem, tisztítom a kalitkáját!! Akkor a legmozgékonyabb, amikor szól a tv, vagy szól a zene, imádja a hangokat! És szerintem akkor nem unatkozik egyáltalán! Amikor nem vagyunk otthon, akkor valószínű eszik meg alszik.
2010. okt. 6. 14:42
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tartanék egyedül madarat. Nekem nimfa papagájaim vannak párban. Kettővel sincs több gond mint eggyel, és nagyobb zajt sem csapnak. Miért tetted fel a kérdést? Hiába irják neked, hogy nem jó egyedül a papagájnak, nem akarod elhinni. Pedig igenis unatkozik szegény. Ha van párja sokkal vidámabb. Öröm őket nézni, ahogy egymást szeretgetik.
2010. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Mit szeretnél? Választ a kérdésedre, vagy megerősítést, hogy igenis jól van a papagáj úgy, ahogy van (még akkor is, ha nem)?

2010. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Minden egyes madár egyed egy önálló egyéniség, van, amelyik társaságban érzi jól magát, van, akinek a gazdi olyan társaság, mint egy madártárs, meg van, amelyik egyedül elvan.

Évek óta foglalkozom madarakkal, jelenleg 6 nimfát tartok (nem problémásabb, mint 1), voltak hullámosaim is, jelenleg nincsenek. Régebben a hullámosok között is és a mostani nimfáim között is akad(t) olyan egyed, aki egyedül érzi legjobban magát, nem szereti, ha piszkálják, ő elvan magában (lehet egyébként, hogy ahonnan hoztam, ott valami baj érte, és elmagányosodott inkább, nem tudom), de egészségügyileg rendben van, élénk, jó az étvágya, figyel, a mostani ilyen nimfám kb. 2-3 éves, ha változik is, évekbe fog telni, mire bárkit közel enged magához.

Van egy másik nimfám (fiú), aki míg hozzám nem került, gazdi egy szem elkényeztetett szeme fénye volt, övé a kaja, övé minden, a többibe belecsípett, pár hónap alatt kineveltem belőle, mert az egyetlen, akit elismer felettesének, a gazdi, aki jelen esetben már én vagyok, és megtanulta, hogy itt alkalmazkodni kell, és hölgyeket (másik madár) nem bántunk.

No, ezzel nem arra akarok senkit buzdítani, hogy magában tartson madarat, de ha 2 madár nem jön ki jól egymással, abból csúnya verekedések lehetnek, úgyhogy csak nagy körültekintéssel ajánlom a társ beszerzését, és mondjuk még addig, míg fiatal az első madár, mert ha évekig van egyedül a gazdival, és későn jön mellé társ, a rangidős egyből megmutatja, hogy ő az úr. Tehát jobb a társ, de csak ha nem túl harcias és még fiatal a mostani madár, és ha valaki társat vesz, nagyon figyelje meg a mostani jellemét meg a leendő társ jellemét, egyébként lutri, és ahhoz meg mázli kell, hogy pont passzoljanak.


Úgy néz ki egyébként, hogy egyelőre elvan ő most nálad, én azért hozzászoktatnám, hogy kijöhessen, mert akkor többet tud mozogni, és megismeri a területet, nem csinál bajt, max. a kaját kell tőle félteni (az egyik - nálam született - nimfám, aki éjjel-nappal szabadon van egyébként, simán beleeszik a kajámba, ha az orra előtt hagyom és pár percre kimegyek valamiért, az egyik hullámosom meg a kólámba fürdött bele, amikor egyszer nem figyeltem).

2010. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát én kivenni már azért nem merem őt, mert félek, hogy elfelejtett repülni és még a végén nekimegy valaminek. Csipike már tavaly október óta megvan nekünk, amikor otthon vagyunk akkor láthatóan nagyon jól érzi magát, mindennel játszik (sok játéka van) és egyfolytában hangoskodik. Amit még nem tudok hogy almán, sárgarépán, salátán kívül milyen gyümölcsöt, zöldséget kaphat még?? Magvakba mindenfélét mindent megkap, de épp olvastam hogy néha lehet neki diót vagy mogyorót is adni...pl. pirított sótlan mogyorót ehet-e?

2010. okt. 6. 15:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy elfelejtett repülni, ezt a madarak nem felejtik el, max. gyakorlatuk nincs benne, de eszükbe jut, ha van rá lehetőségük. Az a hullámosunk, amelyik a kólámba fürdött bele (8 évet volt nálunk, hogy pontosan mennyi idős volt, nem tudom), úgy került hozzánk, hogy az egyik szárnyán le volt vágva az evezőtolla, tehát ő tényleg nem tudott eleinte repülni, de olyankor engedtük ki, amikor figyelni tudtunk rá, botladozott, próbálkozott, a régi, levágott toll kihullott, nőtt új, és újból megtanult repülni, ha ki is ment a lakáson kívülre, vissza is jött. Ha nem engeded ki soha, az rossz, kell, hogy repülhessen.

Elvileg bármilyen gyümölcs és zöldségféle jó lehet, én próbálkoztam, mit szeretnek, nálunk az alma, a banán és a narancs a nagy kedvencek, illetve időnként megeszik a főtt tojást is, de kb. csak havi egyszer, ha gyakrabban kapnak, otthagyják, bele se csípnek.

2010. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!