Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik az ideális papagáj...

Melyik az ideális papagáj kezdőknek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 14:25
1 2
 11/16 anonim válasza:
75%

utolsó válaszoló: hol vetted őket? énis szeretnék venni nimfákat, de úgy hallottam, hogy kereskedésben nem érdemes, mindenképpen fiatalt szeretnék hogy minnél jobban hozzám szokjanak.

Ha 1 fiatal hímet és nőstényt veszek, mennyi az esélye hogy lesznek fiókáik?

2010. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%

Na megjöttem az egy-két madaras tartók, akik azt hiszik, hogy ők aztán k...vára értenek mindenhez! Sehol nem jártok a papagájok ismeretségég illetően!

Egyértelmű, hogy hülyén fog viselkedni, ha egyedül van, csak te ezt nem látod laikus szemmel!


Nimfákat pedig úgy válassz, hogy a hím igen nagyot tud visítani és egész nap énekel, főleg a fiatal, amikor énekelni tanul!


De, ha belefogsz mégis, akkor ajánlom az www.idre.hu/forum fórumot és ott biztosan találsz valakit, aki tud segíteni!

De ez legalább egy pozitív hozzáállás, hogy azt tudod, hogy kereskedésből sosem szabad madarat venni!

2010. márc. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

08:00 - Minden egyes papagáj MÁS, mert önálló személyiség, és másképp viselkednek, több, mint 10 éve van papagájom (életkoromból adódóan nem lehet 50 éves tapasztalatom, de ne aggódj, lesz), volt már olyan is, aki egyedül volt, és nem visítozott, de volt olyan, akit társakkal is sok időbe telt arra nevelni, hogy viselkedjen, de sikerült, egyedül a madár (NEM A FAJ, HANEM AZ EGYED) személyiségén és a gazdi odafigyelésén múlik, hogyan fog viselkedni, légyszíves ne mondd, hogy nem értek hozzá, mert most már tenyésztő is vagyok, tanítom őket.


Az előtted szólónak pedig csak annyit tanácsolok, hogy ne párban vegye őket, ha ilyen keveset tud, 1 éves korra válnak ivaréretté, de egyáltalán nem biztos, hogy a fiatalon összekerülő párok azonnal hoznak le fiókákat is, másrészt nagyon oda kell figyelni, hogy még véletlenül se testvéreket rakj össze, vagy szülő-gyerek, vagy unokatestvéreket, illetve nem ártana figyelni egyéb tulajdonságokra is. Ha felelőtlenül és odafigyelés nélkül hozol le kicsiket, akkor annak problémás következményei lehetnek. Nekem van egy célkitűzésem a tenyésztéssel, egyrészt színre tenyésztek, másrészt testméretre, mert a felelőtlen hobbimadarazók elcseszték. Azon túl, hogy egészséges legyen. Eddig sikerrel jártam.

2010. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Még egy apróság, az IDRE jó, de önmagában kevés, és vannak rajta tévedések, konkrétan nimfapapagájok leírásában van egy rakás hiányosság, ami megtévesztheti a laikusokat, sajnos az összes magyar nyelven elérhető nimfákkal kapcsolatos hivatalos szakirodalom ugyanilyen hiányos. Én külföldi forrásokból is tájékozódok az IDRE mellett, és így már teljesebb a tudásom róluk. Persze ehhez minimum angolul tudni kell. :-)

Mellesleg kisállat-kereskedésekbe is kerülnek kézzel nevelt fiókák, de nem jellemző, én egy üzletet tudok, ahol rendszeresen van, és külön is tartják a többi nimfától.

2010. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hullámos, olcsó, szívós, könnyen szaporítható
2010. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze,hogy a hullámos papagáj!Hiszen az a legédibb és a legtüneményesebb.=) Nekem ez az első papagájom,nemrég kaptam.=)
2010. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!