Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány foktól lehet éjjel-nappal...

Hány foktól lehet éjjel-nappal kint tartani a hullámos papagájt, a nimfa papagájt, és a kanárit?

Figyelt kérdés
Kiszeretném őket tenni az udvarra, mivel már jön a jó idő, nincsenek fagyok, de éjjel még eléggé hideg van. Mit bírnak ezek a madarak?
2010. márc. 23. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát fokot nem tudok neked mondani, de nekünk az első hullámosunk megfázott és elpusztult. Ezt utólag tudttuk meg, és mint apuci kedven akkor még kicsi lánya, kinyavajogtam, hogy vegyünk másikat. Megfázásának oka: a kalitkája a hűtő tetejére volt feltéve, aminek a felső részében van volt egy kis fagyasztó. A kalitka és maga a hűtő között pedig csak újság volt. Az pedig tuti, hogy ez volt a baj, mert mikor a másodikat megvettük felmerült, hogy ez lehetett a baj. Ez alá már tettünk egy szivacsot is és több, mint 12 évig élt.

Szóval vigyázz rájuk!

2010. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A nimfa és asszem a hullámos is egész télen bírja kint, nimfát tartottunk egész télen át, csak sokat kell nekik enni adni.

A kanári kényesebb, még legalább egy hónap mire kiteheted, azt mindig utoljára telepítjük ki a madaraink közül.(többmindenünk is van)

2010. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 23. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk hullámospapgájunk van, de többször úgy láttuk a 16 fokokban, hogy fázott. De gondolom azért, mert eredetileg trópusi madrá, nem?
2010. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Semmit nem jelent a származása, ha egész éven át kint van tavasztól kezdve, akkor télen is kibírja!

Persze mindig lesznek gyengébb egyedek, de ez a természetes selejtezés!


Kanárit nem lehet kint teleltetni, de mostantól már kint lehet tartani, hisz nincsenek fagyok, a többi bent tartott fajjal együtt!

2010. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a nimfák télen-nyáron kint vannak. De szerintem aki bent tartja az biztos nem bírja úgy a hőmérséklet változást, mint aki állandóan kint van.
2010. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Én a biztonság kedvéért akkor teszem csak ki a madárkám ha már én se fázom kinn =)
2010. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!