Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madárcsicsergés decemberben...

Madárcsicsergés decemberben kint a parkban. De miylen madár lehet?

Figyelt kérdés
A reggeli, hajnali madárcsicsergés a házunk melletti parkban az áprilisi, májusi reggelek sajátossága. Most decemberben viszont rendszeres a csicsergés, ami korábban nem volt. Lehet hogy így felborult a klíma, hogy a tavaszi madarakat félrevezeti? Vagy van decemberi madarunk csak nem tűnt eddig fel a hangja?

#klímaváltozás #tél #madárcsicsrgés
2015. dec. 23. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Télen is annyi fajta énekesmadár van, mint a szemét, csak nyilván eddig nem tűnt fel. :)


Feketerigó, cinege, szajkó, csúszka, vörösbegy, varjú stb.

2015. dec. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Varjú.
2015. dec. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor több madár van a városban, mint tavasszal, mert beköltöznek az élelem miatt. Én etetem őket télen és naponta jön sok cinke, tengelic, zöldike, egy harkály és egy mátyás madár az etetőre. Sok fekete rigó is van a környéken.
2015. dec. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, vagy "decemberi madár" és igen, valószínűleg nem tűnt fel a hangja, ugyanis más hangokat adnak ki, évszaktól függően.

Konkrétan a fekete rigóról biztosan tudom, hogy évszaktól függően legalább 3 féle módon tud énekelni, vagy sehogy.


Úgyhogy valószínűleg a meleg zavarja meg őket.

2015. dec. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen, sok madár tavaszi viselkedésbe kezdett, mert az időjárás ezt most lehetővé teszi. Igen ez a klímaváltozás következménye, az előrejelzések szerint a 2016-os év még a 2015-ösnél is melegebb lesz.
2015. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
milyen előrejelzés szerint lesz melegebb?
2015. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!