Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A lentiekből vajon jól meglesz...

A lentiekből vajon jól meglesznek? És kell karantén az új hullámosnak?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy hullámos papagájt. Ő tojó, és össze szeretném hozni a már régebben meglevő fiúval. A két kalitkát egymás mellé tettem, hogy szokják egymást. De egyesek azt írták, hogy az új jószágot karanténban kell tartani.

-inkább tegyem el őket egymás mellől, hátha beteg a tojó?

A tojó szokott csipogni a hímnek, de ő nem válaszol. Mondjuk volt amikor beszélgettek, és odament a lány a fiúhoz. ( persze ameddig tudott a kalitkától ) A fiú pedig tegnap, amikor bementem összevissza ugrándozott, szaltózott, stb...

-Vajon a fiú nem látja a tojót, vagy fáradt, vagy miért nem szokott neki mindig válaszolni?

-A fiú a tojót vajon látta, vagy csak a szagát érezte, és azért volt bezsongva?


Köszi hogy elolvastad, ha bármely kérdésemre tudod a választ, kérlek írj! :)



2015. dec. 29. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A karantén célszerű. Én egy hétig biztos külön tartanám őket, és csak azután tenném egymás mellé a kalitkákat. Az ördög nem alszik:S

Amúgy fokozatos összeszoktatással remélhetőleg nem lesz gond:

- kalitkák egymás mellé rakása

- közös térben való reptetés

- ha a leendő közös kalitka az egyik jelenlegi kalitka, annak a teljes kitisztítása és teljes átrendezése, hogy amelyik eddig benne volt, ne érezze szükségét annak, hogy a territóriumát meg kell védenie

2015. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi! :) ( még jöhetnek válaszok )
2015. dec. 29. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok rutinos madártartó. De a karantén az alap, figyeld az új madárkát, hogy viselkedik, de lássa a két madár egymást. Ilyenkor még szó sincs a közös reptetésről mert a másiknak meg kell ismernie a terepet, addig nem akar majd kijönni, max ha menekül de akkor meg nem szelíd befogás lesz, azt nagyon nem javaslom. Most először azt kell elérni hogy megszokja a helyet az új társat és onnantól jöhet a külön kalitkás élet egy ideig. Ha egészséges a kicsike akkor mehetnek egybe és minden okés lesz talán.
2015. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden új madarat legalább 2 hétig karanténban tartok (más helységben). Ha már érintkeztek, akkor mindegy.

Idővel biztos megszokják egymást.

2015. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!