Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet hogy vegyenek nekem nimfapapagájt?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék nimfát és sehogy nem sikerül meggyőzni őket! Mindennel próbálkoztam: nyaggattam őket, még dalt is irtam nekik de azzal zsarolnak, ha nem fejezem abba megszüntetik az akvimat (mert az van.) Az lesz a legjobb ha feladom?! (Azért nem engedik mert azt mondják, szemetel. "Megöl a kosz") Pedig nem is csinál akkora szemetet! :( Visszatérve. Van még ötletetek?

2016. jan. 7. 22:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kertes-, vagy panel lakásban laktok ? Ha kertes házban, akkor mond azt hogy csak télre kellene behozni, azt pedig kibirnák. Vagy ha nem kertes házban laktok, akkor ha van erkély, akkor ugyan ez a taktika...csak télen kéne bent lennie.
2016. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mennyire tartasz rendet magad körül?

Gondolom, a szüleid nem akarnak helyetted takarítani az állatok után. Egyébként nem mindegyik szemetel, van, amelyik igen, van, amelyik nyugisabb.

Az akvárium fedett vagy nyitott? Ha madarat szeretnél, nem mindegy, mert ha nyitott, a madár lehet, hogy bele akar inni, fürödni, és ha beleesik, elpusztul.

2016. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Panelben lakunk. De szeretnem szobában tartani. Én nem azert szeretnék papagájt hogy csakúgy ott van a kalitkában. Foglalkozni szeretnék vele minden nap 1-2 órát.
2016. jan. 7. 23:00
 4/19 A kérdező kommentje:
Most leszek 13 és fedett, 112 l-es. Tiszta minden szoba.
2016. jan. 7. 23:02
 5/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha a szülő nem akar valamit, akkor az nem is lesz...tapasztalat, de ez agy van jól.=) Gyerekkoromban ha minden állatot megkaptam volna amit akartam, katasztrófa lett volna. Most már külön élek, és most tapasztaltam csak meg, hogy mikor elépzeljük, hogy nem is lomos, nem is hangos, aranyos, meg nincs vele sok baj, mekkorát tévedünk. Nyáron vettem nimfát magamnak. Szeptemberben vettem neki párt. És nem a lomolssal van a legnagyobb probléma. Persze ez személyes, d az enyém, a fiú rettentően hangos. Egyszerűen az ember idegeire megy ha be van zárva, sokat van kint, de mivel cicás lakás, felügyelet nélkül nem lehet kint hagyni, és csak ordít, és ordt...és ordít. Minden könyv minden fórum, teljesen felesleges. 2 nm2es kalitkába vannak ketten, változatosabb az étrende mint az enyém. Mior kint van is akartos. Aranyos prsze, de folyamat piszkál, ha nem figyelek lebontja a lakást, csak akkor lehet simogatni ha neki kedve van hozzá, de ha neki kedve van hozzá akkor viszont simogatás van különban jajj nekem...Szóval lehet csak az elkeseredettség beszél belőlem, de a nimfát nagyon nem ajánlom.=S

2016. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Előző voltam, elnézést a szörnyű gépelésért, de tiszta köles a billentyűm, és hol beveszi a betűt hol nem.=D
2016. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hűha... Akkor van olyan papagájfajta ami csendes és kistermetu?
2016. jan. 7. 23:24
 8/19 anonim ***** válasza:
Hullámos. Arról azt hallottam h párban tartva minimális a zajszintje.=)
2016. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
De például nem tudom mennyire ragaszkodsz a papagájhoz, nekem kisebb koromban pintyeim voltak. Persze nem egy kézre ülős állatka, de őket is gyakran kiengedtem a szobába, és imádtam őket. Nekik nagyon kedves hangjuk van.
2016. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hullámosra nem gondoltam. De utananézek. Mennyibe kerülnek? Nehéz őket szelidíteni?
2016. jan. 7. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!