Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet hogy vegyenek nekem nimfapapagájt?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék nimfát és sehogy nem sikerül meggyőzni őket! Mindennel próbálkoztam: nyaggattam őket, még dalt is irtam nekik de azzal zsarolnak, ha nem fejezem abba megszüntetik az akvimat (mert az van.) Az lesz a legjobb ha feladom?! (Azért nem engedik mert azt mondják, szemetel. "Megöl a kosz") Pedig nem is csinál akkora szemetet! :( Visszatérve. Van még ötletetek?

2016. jan. 7. 22:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az a baj a nimfával, hogy iszonyat sokat rikácsol, amivel az őrületbe kergeti az embert, kivéve persze ha folyamatosan foglalkoznak vele, fütyülnek, zenélnek neki, de az megint zaj, hang. Egy akvárium csöndes, mivel a halak nem rikácsolnak :D
2016. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
az árukat sajnos fejből nem tudom, de biztos nem drágább egynimfánál. szelidíteni szerintem ugyanúgy kell őket, mivel párba vannak biztosan több idő egy kicsit, esetleg zt tudom még ajánlani, h egy két hét különbséggel vedd meg őket először megszelidíted az egyiket, aztn hozod a másikat, amit értelem szerűen nehezebb lest már megszelidíteni, de nem lehetetlen.=)
2016. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Próbálj szerintem inkább hullámos papit kérni, talán abba jobban belemennek. A nimfa tényleg nagyon hangos (nekem is volt régebben).

De olvass utána bővebben a papagájtartásnak előtte. Mindennek járj utána: mi mennyibe kerül (a papagájok nem drágák, de kalitka eléggé, és minél nagyobb, annál jobb). Mit esznek, milyen igényeik vannak stb. Például azt is tudnod kell, hogy a papagájok társas állatok, egyedül nem szabad tartani, tehát máris egy párban gondolkozz!

Tehát képezd magad elméletben szakértővé papagájtartás terén, és úgy állj a szüleid elé, hogy lássák, mennyire komolyan gondolod és értesz hozzá. :)

A papagájok valamennyit tényleg szemetelnek, maghéjok, tollak. De ezzel napi porszívózással lehet segíteni. Természetesen a kalitkát is takarítani kell!

2016. jan. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán madárfajtól függ, inkább az egyedtől függ fajon belül, hogy milyen a természete. Nekem gyerekkorom óta vannak madaraim, pintyek, hullámos papagájok, nimfapapagájok, nimfa nálam is született, még egy fészekaljon belül is eltérő a testvérek természete. Egy jó tenyésztő, aki nem csak a mennyiségre megy, hanem figyeli is a madarait, jó segítség tud lenni a megfelelő választásban. A csendesség lehet annak a jele, hogy gyenge, beteg a madár, de lehet, hogy csak ilyen az alaptermészete, ezt a jó megfigyelő tenyésztő tudja. A tojók nyugodtabbak általában, a hímek csicseregnek többet, de ezt minden madárfajnál megfigyeltem, amit eddig tartottam. A nimfák nyugisabbak, mint a hullámosok, a tapasztalataim szerint. Az fontos, hogy mekkora helyet tudnál nekik szánni, nem mindegy, az sem, hogy kimehet-e rendszeresen a lakásba, vagy nem, madárbiztossá kell lenni akkor a területét.

Mik a te szempontjaid?


Viszont ahogy az egyik előző válaszoló írta, ha a szülő nem akar valamit, nehéz dolgod van. Én várnék pár évet türelemmel, ha nem nagyon állnak rá, és addig időt szánhatnál a madarak tanulmányozására máshonnan, kereskedések, ismerősök, állatkert.

Aztán ha esetleg mégis megenyhülnek a szüleid, addigra kikupálhatod magad a témában.

2016. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Még egy kis infó. Pintyeknél számíthatsz egy pittyegő alapzajra, ami ahhoz hasonlít, mint hogyha egy tetris játékban nyomkodnák a gombokat. De ők is aranyosak tudnak lenni, bár kevésbé kézhez szoktathatók, mint egy papagáj. A pintyek sokat ugrálnak, mint a verebek. Nekünk ők voltak a legszemetesebbek pont emiatt. A papagájok másznak, és a csőrükkel is kapaszkodnak, a pintyek ezt nem tudják, mert nekik nem kampós a csőrük. Pl. a magot emiatt a pintyeknél mindenképp zárt, kis réssel rendelkező edényben kell tárolni, mert mikor elugranak az ételtől máshova, így nem tudják véletlenül kiszórni, papagájoknál viszont ajánlott inkább széles tálkában, ők a kampós csőrük miatt is így férnek hozzá jobban, és szeretnek az edény szélére állni evés közben.
2016. jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
A fidesz szerint a legjobb dolog, amit adhatsz a gyerekednek az egy testvér. Valahogy magyarázd meg nekik, hogy a papagáj a testvéred és adják neked.
2016. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szeretném reptetni a szobában és 60x48x35 cm es kalitkát tudnák rájuk szánni. Már utánajártam a tartásuknak. Én is úgy gondoltam hogy várok 1-2 évet. De akinek van még ötlete, az írjon! Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 8. 15:43
 18/19 anonim ***** válasza:
Anya, lécike,már elég érett vagyok a papagájtartáshoz, nem csalódsz bennem!-szöveg nálam mindig bejön..én is 13 vagyok és van:2 hullámos,2 katalin papagájom,2 görög és 2 ékszer teknősöm,2 kutyám,3 galambom,35 japáncsirkém,egy varjam, és két kacsám...jó mondjuk óriási udvarunk van, és én tényleg nagyon odafigyelek mindenre, de ezt már rég bizonyítottam a szüleimnekj.
2016. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt járj utána jobban a tartásuknak. Nem azért mondom, mintha lusta lennél megtenni értük dolgokat, de pl. ez a kalitka nagyon kicsi.


Két nimfa gyakorlatilag meg se tud benne fordulni, a hullámosoknak se lehet úgy berendezni, hogy legyen elég játékuk is, de tudjanak benne rendesen mozogni.


Én azért nem pártolom a nimfákat, mert -akár 40-45 cm-es szárnyfesztávolságuk miatt-óriási, nagyon hosszú és mély kalitot (vagy inkább röpdét) igényelnek, amiből nagyon nehéz olyat találni, ami minden szempontból megfelelő. (Ne kerüljön százezrekbe, jó legyen a rács kezelése, vastagsága, a rácsok távolsága, jó legyen az ajtók mérete és elhelyezése, a tálcák könnyen tisztíthatóak legyenek, a méret is jó legyen stb, stb..)


A nimfák szerintem pedig bőven igényelnek egy 120x60x60cm-es kalitkát. (Hosszúságxmélységxmagasság)


Rikácsolni a hullámosok és a nimfák is tudnak nagy hangerővel, s mind a két faj szemetel, és napi takarítást igényel.


A hullámsoknak viszont elég egy 90x45x60-as kalitka. (Persze mindkét méret röptetéssel együtt értendő)


Lehet, hogy tényleg jó ötlet várni egy kicsit, ha nem is éveket, de pár hónapot, hogy találj jó kalitkát, temyésztőt, meg minden egyebet.


Én amúgy ajánlanám neked a katalin papagájt, mert csendes, könnyen szelídül, és a helyigénye megegyezik a hullámosokéval.

2016. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!