Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Így reptethetem a hullámos...

Így reptethetem a hullámos papagájaimat a szobámban?

Figyelt kérdés

Lehet hogy lesz hullámos papagájom. Viszont még mielőtt megvennénk teljesen tudni akarom, hogy mi lenne nekik a legjobb és mi az amit semmiképp se csináljak, mert esetleg rossz lehet nekik. Szóval szeretném majd reptetni, viszont van egy akváriumom. Annak ugye nem mennek neki úgy, mint az ablakoknak?

Köszönök előre is minden választ!



2016. jan. 12. 16:02
 1/3 anonim válasza:
Nálunk az üvegajtós szekrénnyel sem volt baja.
2016. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog neki menni, nyugi. De mindenképpen legyen lefedve az akvárium. Az ablakoknak se mennek neki, ha van előtte függöny. Ha esetleg nincs függönyöd (legyen), akkor a kezeden vidd oda az ablakhoz, és mutasd meg neki, hogy az ott kemény, és nem tud átmenni. Megérti, de ha valamitől megijed (elég ijedősek), akkor nekirepülhet, szóval takard el az ablakot.

Mindenképp tegyél ki a kalitkán kívül is ülőrudat, ahová le tud ülni pihenni repülés közben. Különben szedegetheted a függönyről/szekrény tetejéről, stb.

Elsőre nem fog olyan jól menni a lavírozás, de ne ijedj meg, belejön, csak meg kell ismernie a szobát. Lehetőleg semmiképp se zavard vagy kergesd repülés közben, mert megijed, nekimegy a falnak, stb. Az a legjobb, ha már vagy vele olyan viszonyban, hogy fel tudd venni a kezedre.

Lehetőleg ne legyen semmilyen cserepes növény a szobában, mert megrágcsálhatja, és bizony sok mérgező számukra.

Ne hagyd felügyelet nélkül szabadon a szobában, és torlaszold el a réseket, nehogy beessen valahová. Tanácsos a kinti ülőrúd alá újságpapírt tenni, hogy ne piszkolja össze a bútoraidat. Kinti pihenőhely mindenképp kell.

Ha megunta a repülést vagy megéhezett, magától vissza fog menni a kalitkába. Ne hajkurászd. Kb ennyi. Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan.

2016. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászóló tökéletesen felvázolta a legfontosabb dolgokat! Remek kis haver lesz biztos meg fogod szeretni és jó hogy már most felkészülten szeretnéd várni az új barátot.

Anno az én időmben még nem volt kéznél net, így mind ezt amit az előttem író összegyűjtött én is tanúsíthatom.

Egy dologra még nagyon figyelj majd! Huzatnak, hirtelen hidegnek ne tedd ki őt (nálunk egy szemét családtag ezt tette rövid távolléten alatt és veszte lett szegényemnek)

2016. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!