Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha egy nimfa papagájt a 20-25...

Ha egy nimfa papagájt a 20-25 fokról hirtelen kiteszem 10 fokra attól lehet neki valami baja? Vagy csak szépen fokozatosan szabad hozzászoktatni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 11:16
 1/4 Ugribugrikukac ***** válasza:

Ha röktön kiteszed 10 fokra tüdőgyulladást is kaphat.

Szoktasd hozzá inkább.

2016. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egész életében kint lett volna tartva, lehet megszokná, bár nem hinném, nemhiába exotikus madarak, a trópusokról.

Nyártól lehetne szoktatni.

Saját bőrömön tapasztaltam:minden nap úsztam a folyóban, egészen októberig, pedig akkor már hideg volt. Másképp októberben be nem mentem volna a vízbe.

2016. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nimfa papagáj Ausztráliából származil. De nem trópusi esőerdőkben él, hanem sivatagos szavannákon. Ahol nappal nagyon meleg van, de éjjel fagypont közelia hőmérsékleten. Arról nem is beszélve, hogy a generációkon keresztül fogságban tartott madarak aklimatizálódtak.


Ha kint szeretnéd tartani, akkor májustól mikor már éjszaka sincs fagy kiteszed őket, és a nyáron növesztenek időjárás álló tollat. Illetve ősszel vastag aljtollazatot.

A hirtelen hőmérséklet változás megfázáshoz vezet.

2016. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szoktasd őket fokozatosan hozzá. Hirtelen ne.

A tesóm kirakta a madaramat amíg nem voltam otthon mer idegesítette a hangja és sajnos hamar meg is fázott :((((

2016. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!