Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj rendelkezik a...

Melyik papagáj rendelkezik a legjobb beszédkéséggel?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon sokon múlik mennyit van törődve vele de ettől eltekintve melyik tanul meg leggyorsabban beszélni és melyik képes a legtöbb szavat/mondatot megjegyezni?

2016. jan. 18. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

*kézség

A jákó papagáj, amúgy meg gugli

2016. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

*készség

elírtam :D

2016. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én olyasmit hallottam hogy az Amazonnak is nagyon nagyon jó és könnyen tanul ez igaz?! Igen én is elírtam mint te emberek vagyunk! Bocsi! :D
2016. jan. 19. 00:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak érdekességként kérdezed, vagy tartani is akarsz papagájt? Mert hiába rendelkezik jó beszédképességgel egy madár, ha rettenetesen bonyolultnak tartható.


Mert ha egy kezdő madártartó kezébe, rossz körülmények közé ("nagypapagáj kalitkába" kézzelnevelten, magányosan, fajtárs nélkül) kerül pl.amazon, akkor annak -az ivarérés után-rossz vége lesz.



(A papagájt elpasszolják valahova-innen a sok "családi okok miatt" eladó madár, a gazdinak meg halláskárosodása, és enyhe testi sérülései lesznek.)

2016. jan. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdés.Egyébként Nagy sándor papeszom van 8 hónapos most, egész nap szabadon van a szobámban nincs bezárva és nagyon szeretem és ahogy észre veszem ő is. Egyenlőre egyedül él nincs még fajtársa de már megvan beszélve a tenyésztővel hogy ahogy lesz neki kis papesz akkor egy hozzám fog kerülni mert párban szeretném tartani.
2016. jan. 20. 01:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdv, akkor bocs kioktatásért, csak sok olyan ember van, aki csak és kizárólag a beszédkészsége miatt tart papagájt, az állat igényeit pedig fegyelmen kívül hagyja.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Tényleg híresen jó beszélő a jákó papagáj, azonban gyakran többet is elvárnak tőle mint amire képes, elsősorban azért, mert nagy reklámja van a tvben, könyvekben, kb mindenhol ki van jelentve, hogy mennyire okos 8hallottam már, hogy legokosabb madárnak tituálták), meg mennyire könnyen tanítható. Az igazság velük kapcsolatban azonban az, hogy hiába jó hangutánzók, de általában a beszédhangok helyett szívesebben és gyakrabban utánoznak dallamokat, füttyöket, madárhagokat, stb, különös tekintettel azokra a hangokra, amik éles reakciót váltanak ki a gazdájukból (telefoncsörgés, ajtócsöngő vagy nagyon gyakran káromkodás).


De fontos, hogy ezek a tulajdonságok nem minden egyedre kijelenthetőek, viszonylag nagy a szórás.



Általánosságban elmonható, hogy gyakran beszél még az amazon, kis/nagy sándor, fokföldi papagáj, kongó, nemes, szenegáli, de a hullámos papagájok között is vannak nagy tehetségek.

2016. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!