Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ekkora kalitka elég egy...

Ekkora kalitka elég egy zebra- vagy rizspinty párnak?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék pintyet tartani, és van itthon egy üres kalitka (eredetileg rágcsálóketrecnek vettem, így a hossza több, mint a magassága).

Paraméterek:

Szélesség: 28 cm

Magasság: 37 cm

Hossz: 45 cm

Elég lenne nekik?



2016. febr. 21. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, elvileg ez a nagyon minimum a pintyeknek, de ez csak szenvedés lenne nekik (ahogy egy rágcsálónak is az lenne)

A madaraknak is a téglatest alakú kalitkák az ideálisak, ezzel nem lenne baj, de kétszer ilyen hosszú kellene, hogy legyen.

2016. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rágcsáló sosem volt benne, azért vettem meg annó, mert iszonyú durván le volt árazva. :D

Akkor kicsi... Ó. :(

2016. febr. 21. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem sajnos, néhány tíz centivel szélesebb-magasabb kellene, és kb. kétszer ilyen hosszú.

De pót/karantén/szállító kalitkának jó.


Ha szeretnél kismadarakat, akkor minimum ekkorát

vegyél:


[link]

2016. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

És esetleg ez a kalitka?

[link]

2016. febr. 21. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Az általad belinkelt kalitka azért nem jó, mert a pintyeknek (mint a legtöbb madárnak) a hosszúság a legfontosabb, hogy akkor is tudjon min. pár szárnycsapást repülni, ha be van zárva + úgyis 90%-ban a legmagasabb rúdon fognak ülni, ezért abszolút nem tudják az ilyen toronyszerű kalitkákat kihasználni!

De amit a 3. válaszoló belinkelt, az jó kalitka.

2016. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez igaz... Régen volt madaram, és csak hullámosom volt, ők meg a vállamra szálltak, kézből ettek, egész nap kint voltak, csak aludni jártak a kalitba.

Pintyeknél tudtommal ez nehezen kivitelezhető. :S

2016. febr. 21. 18:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a kalitka döntve (90x40x60-os mérettel) mar tökéletes lenne, de a nagy magasságot nem tudják kihasználni, csak a hosszt.
2016. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem ilyen van, és ez butaság.:D

Össze vissza mászkálnak benne, nem csak fent ülnek.:D


nem bántam meg, hogy ezt vettem.:D

2016. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem van 1 pár zebrapintyem, ők először egy kb. 50cm magas,

65cm hosszú és úgy 35 cm széles kalitkában voltak. Háááát...

Én nem szerettem látni, hogy ilyen "kicsi" kalitkában vannak. Ezért édesapám és az egyik barátja csinált meglepetésből egy 1m 27cm magas, 1m 10cm hosszú, 85 cm széles kalitkát. És láthatólag jobban érezték magukat. Ha tudnátok ti is házilag készíteni egy nagyobb kalitkát, az olcsóbb, és eredményesebb is lenne, hisz ti adnátok meg a méreteket.

2016. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazuk van a többieknek, a kalitka, amit megadtál, azért nem jó, mert magas. inkább széles legyen, mint magas.
2016. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!