Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meddig lehet hullámos papagájt...

Meddig lehet hullámos papagájt csak kalitkában tartani?

Figyelt kérdés

Sziaztok!

Vettem két hullámos papagájt,már 5 napja vannak nálam.

Készül a röpdéjük,de most még nem oldható meg hogy szobába kitudjam engedni őket.A kérdésem az lenne hogy meddig bírják a kalitkában? Hallottam olyanról is hogy egész életét kalitkába töltötte sose volt kiengedve...

De én kiszeretném csak még nem áll rendelkezésemre olyan hely sajnos :(


2016. márc. 17. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Pár hét aklimatizálódás amúgy is kell nekik, szóval ne aggódj. Én az enyémet anno csak kb fél év után tudtam kiengedni, de utána még további boldog 7 évet élt.
2016. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha már készül a röpdéjük, akkor szerintem nincs gond, gondolom hamarosan repkedhetnek.

ha nem alkalmas a szobád rá, akkor ne engedd ki őket. többel kötöd be, hogyha az alkalmatlan körülmények miatt beragad valahova, vagy leesik. szerintem várd meg, amíg kész a röpde.

gondolom az állatkereskedésben sem sokat voltak kiengedve. most nyilván jobb életük lesz. 1-2 hetet még kibírnak szerintem. de nyilván feltételezem ,hogy nem egy 30*30as ketrecben vannak, hanem azért picit nagyobban.

2016. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Készül a röpdém csak már 5 napja csak kutatok itt kérdéseket teszek fel (persze előtte is ezt csináltam)

Csak ahogy telik a nap egyre egyre több dolog jut eszembe amibe nem vagyok biztos!

Persze hogy nem nagyobba vannak és látszólag jól érzik magukat pedig hosszú utat tettünk meg :)

A másik kérdésem ez lenne kint lesznek nyáron (szélvédett árnyékos helyen) a röpdéjükbe de télen nem szeretném őket kint hagyni (olvastam hogy kint lehet teleltetni)! Esetlegesen a teleltetés bent a kalitkájukban lehetséges? Vagy inkább a röpdéjüket hozzam be és engedjem oda őket pl egy héten vagy 3-4-szer?

Erre szeretnék ötletet kérni :)

2016. márc. 17. 12:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát nem állatkereskedésben vettem őket hanem egy kisállat borzéről tenyésztőktől.

Hát hadne mondjam szegények sokan kis helyen a hideg szélbe voltak kint és kitudja mennyi időt... :(

2016. márc. 17. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!