Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár napja kaptam egy Rozella...

Tomasz08 kérdése:

Pár napja kaptam egy Rozella papagájt és nem tudom, hogy elég nagy-e neki a jelenlegi ketrece. Most egy házikó formájú kalitkába van ami 30cm széles és 40 cm hosszú és a kis csúcsánál pedig 50 cm magas. Szerintetek elég nagy neki?

Figyelt kérdés
2016. márc. 19. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még hullámosnak is kicsi hely,nem hogy rozellának...
2016. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Elég, úgyis ki kell engedni napjában párszor röptetni.
2016. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Édes kevés. Rozellának voiler kell, nem kalitka. Nagyon élénk, aktív természetű madár, sok mozgásra van szüksége.
2016. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha napi 5-6 órát lenne kiengedte, akkor is nagyon kevés lenne.


Őszintén szólva, nem hiszem hogy van egyáltalán olyan madárfaj, ami számára napi pár óra kiengedése mellett elég lenne ekkora élettér. Még a legapróbb pintyek is minimum dupla ekkorát igényelnek.


Ha tartósan lesz ebben a kalaitkában, egy idő után be fog dilizni az unalomtól és mozgáshiánytól, lehet hogy elkezd rikácsolni, vagy agresszív lesz, esetleg depressziós és elkezdi csonkítani magát.

Emellett pedig el fognak sorvadni az izmai, elhízik, és normál életkora töredékét fogja csak megélni.


A másik nagy probléma pedig, hogy FELTÉTLEN kellene neki egy vele azonos fajba tartozó, ellenkezű memű rozella, ugyanis ha a kis kalitkás tartás mellett egyedül is van, hatványozottan fog minden számára, és számotokra rossz/beteges berögződés(amiket fent írtam) kialakulni.


Így tehát ami kéne neki egy minimum egy köbös (kb 150x70x100cm) kalitka (aminek a 150 a hosszúsága és a 100 a magassága, nem fordítva), meg egy fajtárs.


Ha ezt nem tudod neki biztosísani, akkor szerintem keress neki egy másik gazdát, elvégre nem sok örömet lesz egy ordítozó, agresszív, kopasztott csirke kinézetű döglődő madárban.

2016. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Máté05 válasza:
Még egy pintynek is kicsi . ha nem veszel neki egy voilert akkor az unalomtól előbb vagy utóbb depressziós agressziv lesz elkezdi tépkedni a tollait évekkel rövidited meg szerencsétlen madár életét . Ha nem tudod megoldani a voliert keressneki egy gondoskodógazdát.
2016. ápr. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!