Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fecskék mikor kezdenek...

A fecskék mikor kezdenek fészket rakni itt nálunk?

Figyelt kérdés
Az épületek közelében,az emberek közelében?
2016. ápr. 19. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

A fecske mindig az előző évi fészkébe megy vissza, már ha közben, egy hamarabb érkezett fészek-nélküli el nem foglalja.

A füsti fecske az eresz alá rakja, és a következő évben is ugyanoda megy vissza. Kipofozza, és már rakja is a tojását.

A parti fecske a folyók mentén, a természet által kialakított homok-falakba vési a fészkét, és a következő évben is ugyanoda tér vissza.


Új fészket csak a fiatal, új generáció készít magának, és akkor hosszú éveken keresztül azt mindig csak csinosítani kell... A fecskék mind a fészkükhöz mind a párjukhoz hűségesek...

2016. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Májusban.
2016. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozom, már tegnap is láttam fészket epítő fecskéket.
2016. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az örvös galamb már napok óta ül a tojásokon, tavaly később raktak fészket, lehet a fecskék is már rakják.
2016. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Vasárnap egy majorságnál tucatnyi fecske vadászgatott és sároztak a pataknál. Javították a fészkeket. Füsti fecskék voltak.
2016. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fecske mindig az előző évi fészkébe megy vissza, már ha közben, egy hamarabb érkezett fészek-nélküli el nem foglalja.

A füsti fecske az eresz alá rakja, és a következő évben is ugyanoda megy vissza. Kipofozza, és már rakja is a tojását.

A parti fecske a folyók mentén, a természet által kialakított homok-falakba vési a fészkét, és a következő évben is ugyanoda tér vissza.


Új fészket csak a fiatal, új generáció készít magának, és akkor hosszú éveken keresztül azt mindig csak csinosítani kell... A fecskék mind a fészkükhöz mind a párjukhoz hűségesek...

2016. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És honnan tudja a fecske,hogy hova kell visszamenni?Nem hinném,hogy olyan sokáig él,hogy emlékezzen rá...
2016. ápr. 20. 19:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Átlagosan 4-5 évet élnek, van, amelyik többet. De azt, hogy melyik az ő fészke, hová kell visszatérni, nagyon jól tudják. Azért, mert madarak, eszük van. Ha nincs meg a tavalyi fészke, jó lesz a másik is, azt javítja ki. De ha megérkezik a jogos tulajdonos, kitör a veszekedés.
2016. ápr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fecske költöző madár! Nagyon jól tudja, hogy amikor itt nálunk vége a nyárnak, akkor gyülekeznek és indulnak délre. Ott is tudják, hogy a világ mely részében szoktak "telelni", és tavasszal onnét jönnek vissza!!!

Már hogyne tudnák, hogy hol laktak előző évben! Ugyanúgy ahogyan a gólyák, és még ki tudja, hogy hány féle-fajta költöző madár...

2016. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A barátposzátánk évekig visszajárt, fiókaként találtam a bokor alatt, két hétig etettem, dédelgettem, nagyon gyorsan megnőtt. Ősszel kiderült, hogy hím (fekete apró tollak a fején). Aztán elment, azt hittem, többet nem látom. De visszajött tavasszal (gyűrűje is van), párt hozott, felnevelték a szép fészekaljat. Aztán évekig visszajárt, most is itt van a kertben és énekelget.
2016. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!