Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csinaljak a madarfeszekkel...

Mit csinaljak a madarfeszekkel az erkelyen?

Figyelt kérdés
Egy galamb par feszket rakott az erkeleyen. Van benne egy tojas. Ma vettem eszre. Mit csinaljak vele szerintetek? Igazabol orultem neki, mert nagyon aranyosak, de nehany embert akit kerdeztem azt mondta hogy szabaduljak meg toluk, mert betegsegeket terjesztenek es ezutan mindig itt fognak tojat rakni, sot meg a fiokak is ha felnonek. Na azt azert nem akarom. Nem akarok galamb koloniat. Mennyire van alapja ezeknek az infokat, amiket mondtak? Az inteneten nemsokat talaltam errol sajna. ( az talan meg fontos info, hogy 2 kisgyerekem van, az egyik meg csak 10 hos es nyaron gyakran hasznaljuk az erkelyt) Szoval, akinek volt mar tapasztalata ilyesmivel legyszi adjon tanacsot.
2016. máj. 18. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem várt meg még kikel és kirepül utána tüntesd el a fészket és tedd az erkély galamb biztossá. (csak tipp, de én nem ártanék egy még ki sem kelt fiókának)
2016. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a városi okosokra.. Nem feltétlen megy vissza a fióka..de ha mégis így lenne és látod, hogy fészket akarna készíteni akkor egyszerűen azt majd mindig lesepred és tanulni fog belőle, hogy nem éri meg vele dolgozni.. De ezt már ne bántsd. Semmi baj nem lesz nyugi.
2016. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Vannak akik elterjesztik a galambokról, patkányokhoz hasonlítják őket. Először is nem emlősök, kevés emberre veszélyes betegséget terjesztenek(kb.3-4) és azokat sem egyszerű dolog elkapni. Azok betegszenek meg, akik mészárosként dolgoznak baromfifarmon, és nem tartják be a higéniai előírásokat. Nem fogják benépesíteni a galambok az erkélyt, nem Hitchcock. Esetleg tetvesek, de arra van tetűpor, a szüleimnél is költöttek minden évben.

2016. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én valamikor régen egy erkélyen elhagyott fészekben találtam alig tollas kisgalambot. Etettem, felneveltem, nagyon szelid, aranyos madár lett belőle, hét évet élt. Semmi bajunk nem lett tőle, még az akkor másfél éves kisfiamnak sem! Amely állatok veszélyesek, azok az egerek, a pockok, a patkányok, mert vírusokat terjesztenek, ezek emberre is veszélyesek. Az ECHO vírus is ilyen! Ne bántsd, hagyd, hogy kikeljen és felnőjön. Most van a neten olyan cikk, hogy egy panellakás erkélyén fülesbagoly költött és nevel öt fiókát. Senki sem bántja őket, nem is szabad, de fotózzák őket, egyébként is védettek.
2016. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajotok nem lesz....


Örülj inkább hogy végignézhetitek egy adag fióka felnövését... Gyerekeid is tanulhatnak belőle, ha mást nem, természetszeretetet...


Na egyébként a galambok elég bénák, sokszor olyan pocsék fészket dombnak össze, hogy lefújja tojásostól a fészket az első szellő.


Legjobb ha hagyod őket, néha takaríts a fészek alatt és ennyi. Ha tojás kiesik, vagy fióka esik ki és elpusztul, akkor azt azonnal tüntesd el, hogy ne kezdjen ott bomolni.


Szóval, nah érted.... MInimális pluszmunka ez neked, nem több, és nem fogsz meghalni.

2016. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!