Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek mi oka lehet...

Szerintetek mi oka lehet annak, hogy a fehér gólya kidobja a fészekből a tojásait?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 00:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amint megtojja a tojó,a him szinte azonnal kidobja...
2010. ápr. 10. 00:40
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tőle van, hűtlen volt a nősténygólya.
2010. ápr. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért mert az a hím idegen nem a nőstény párja. azért dobja ki a tojásokat hogy a másik hím ne tudjon szaporodni és a saját génjeit terjessze.
2010. ápr. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
És azt honnan tudja, hogy nem az övé? :D
2010. ápr. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem inkább az lehet, hogy érzi nem jók a tojások. Gondolok itt arra, hogy vagy nem is kelnének ki, vagy nem lennének egészségesek a fiókák. Az állatok képesek az életképtelen utódaikat elpusztitani.
2010. ápr. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
49%
Úgy tudom, hogy ha több tojást tojik a gólya, akkor dobják ki a fészekből. Gondolom azért, mert kevés hely lesz a kicsikkel a fészekben és hát fel is kell nevelni őket.
2010. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: ezek szerint nem cigány gólya:)
2010. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondolom fiatal a madár és nem való "tenyésztésre"!


Nem minden madár jó szülő! A természet majd szépen kiválogatja, hogy neki melyek az igaz életerős madarak! Ő saját génjeit hajtja a kipusztulásra!

Így nem lesz több ilyen tudatlan gólya!


Vagy lehet más oka is! Például kevés táplálék, stb...

2010. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Gondolom a darányi gólyákra gondolsz :).

Nem tudom, h olvasod-e ott a fórumot, de páran arra jutottak, h gyenge volt a tojás, vagy repedt volt. Az első pár válasz náluk kiesett, mert már évek óta együtt vannak...

De hogyha nem rájuk gondoltál, akkor gondolom az első pár válasz is lehetséges. :)

2010. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a házunk egy dombon van és rálátok majdnem a fészekre. Pár éve a mi gólyapárunk letojta a tojást és keltették már pár hete. Egyszer csak iderepült egy harmadik gólya-ami gondolom hím volt- és a két hím " verekedett". Nos ez a "betolakodó" dobálta ki a tojásokat a fészekből. Abban az évben nem is voltak kis gólyák nálunk. Azóta az egyik gólyaszülő megdöglött és tavaly és most is csak az egyik gólya búslakodik a fészekben....:(

Remélem mihamarabb talál magának egy új párt....

2010. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!