Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a papagájomat? (Fejre mászás)

Figyelt kérdés

Nimfám nagyon barátságos, kézhez szokott madár. Ha kiengedem (nagyon sokat van kint), rögtön jön hozzám, játszunk, stb. De van egy tulajdonsága, ami nagyon zavaró. folyton mászik fel a fejemre. Ha nem mászik, akkor repül. Hiába leveszem, átteszem, vagy csinálok vele akármit, amint lehet, megy fel a fejemre. Hogy tudnám erről leszoktatni?

Próbáltam azt is, hogy azonnal leveszem, amint felmászik (akák 20 másodpercenként), hátha rájön, hogy nem szabad, de nem értette, én pedig nem tudok vele mit kezdeni. Segítsetek.


2016. máj. 26. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a szelíd,egyedül tartott nimfák velejárója.Erről nem igazán lehet leszoktatni.Társas lény és Téged tekint párjának.Naná,hogy folyton Rajtad akar lenni.Vegyél mellé párt,így nem lesz annyira "fejre mászós".Azonos neműek is tarthatók együtt,illetve a tojásrakás nem,de a fiókák megelőzhetők.
2016. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj, ha jön hozzám, és rajtam van. Csak a fejről szeretném leszoktatni. Tőlem ülhet a vállamon, kezemen amennyit csak akar.
2016. jún. 1. 07:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Ragaszkodó típusok,pláne ha egyedül vannak.(A párt nem hiába mondom.)De kipróbálhatsz még valamit.Általánosságban minden madár kerüli a piros színt.Ha a Tiéd mégsem tenné,ha olyan helyen van,ahol nem kéne(értem ez a alatt a fejed,a polcot...)vagy rosszaságot csinál,kicsit ijeszt meg egy piros dologgal.Így van esély rá,hogy megtanulja,mit nem szabad csinálnia.Lehet az egy póló vagy bármi.Arra azért figyelj,hogy ne kapjon sokkot az ijedségtől.
2016. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd le a fejedről és adj neki egy jutalomfalatot. Ha esetleg magától jönne le a fejedről, akkor is nagyon dícsérd meg és adj neki valamit. De vigyázz, ne vidd túlzásba, nehogy az legyen hogy mindig lemászik majd egyből vissza hogy megint lehívd és jutalmat kapjon. Emellett ha a fejeden van, akkor ne vegyél róla tudomást, ne simogasd, ne beszélj hozzá, csak ha lent van. Ezek csak tippek, nem vagyok szakértő, én így csinálnám de nem ismerem a madaradat és lehet hogy neked más válik be.
2020. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!