Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullamos papagajomat hogyan...

Hullamos papagajomat hogyan roptessem a szobamban?

Figyelt kérdés

Ma van a 15. nap, hogy nalunk van es meg mindig fel a kezemtol,de azt olvastam nem szabad megvarni, hogy hozza szokjon, mert az sok ideig tarthat es a papagajnak roptetesre van szuksege. Amugy is magatol visszamegy, ha ehes lesz. Tegnap ki is engedtuk, szegeny eloszor neki ment egy parszor a falnak, de utanna ezt mar mellozte. De arra nem gondoltunk, hogy ha meg szegeny a falnak is neki megy, (1 evnel fiatalabb, igy gondolom meg sosem repult ekkora helyen, s a repulest se nagyon tudta gyakorolni, mi vel a boltban ahol vettuk, kisebb kalitkaban volt tiz peldany, mint a papagajome.) akkor a kalitkaba hogy tudna vissza repulni? Igy elkezdtuk szegenyt hajkuraszni, mire szegeny az agyam ala esett, es megfoktu, majd betettuk a kalitkajaba.


Most addig ne roptessem, amig nem szall a kezemre? Vagy most mar talan vissza talalna a kalitkajaba? Tapasztalatok?



2015. aug. 26. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a hullámosom még a kezemre se szállt rá és félt tőlem, de mégis ki tudtam engedni röptetni, az a lényeg, hogy jó pár napot legyen a kalitkájában hogyha nemrég vettétek, (15 nap után már működnie kell a dolognak) és utána ki lehet engedni, elvileg magától vissza fog menni, előbb utóbb éhes lesz és mindenképp vissza kell mennie. Ha nem akar próbáld meg felkelteni a figyelmét, hogy hangosan beleszórod a magokat a kalitkájába, lássa is hogy éppen azt teszed, és előbb utóbb visszamegy. Mennyi időt reptetted első alkalommal mielőtt megfogtad és visszatetted? Nekem volt, hogy reggel engedtem el, és késő du. repült vissza, szóval idő meg türelem kell mindenképp. Amúgy fontos, lehetőleg kerülni kell a megfogását a madárnak, mert elejtésnek veszi és nagyon ijesztő neki ez a szituáció, ha sűrűn ismétlődik ez vele, lehet sose fog megszelidülni. Sajnos, tudtommal kizárólag a kézzel felnevelt madarakat lehet megfogni, mert azok 100%ig bíznak a gazdájukban, kereskedéstől vásárolt madarakkal talán szerencsés esetben a simogatást lehet elérni.
2015. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legyen neki egy helye pár ülőrúddal valahol (célszerű a kalitka felett). Ha repült egy kicsit, és leül valahova pihenni, zavarjátok el egészen addig, amíg az általatok kijelölt helyre nem repül. Ott hagyjátok békén. Meg fogja tanulni, hogy ott békében pihenhet, szóval az az ő helye. Kezdetben jobb etetés előtt kiengedni, akkor könnyebben visszaszáll a kalitkába az étel miatt.
2015. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Es meg valami: Azt, hogy ki kell tenni a szobanovenyeket, befuggonyozni az ablakot, hogy ne repuljon neki, meg ilyeneket koszonom nem kerek, sokat olvastam ezekrol. :)
2015. aug. 26. 10:32
 4/6 A kérdező kommentje:
egyebkent koszonom az eddig erkezett valaszokat, sokat segitettetek! De ha van meg valakinek valami bevalt modszere, ne habozzon elmondani ;)
2015. aug. 26. 10:38
 5/6 papagájimádó200 válasza:
Az én papagájom is nekiment először a falnak és nem tudta hol lehet pl. leszállni mikor elfárad de aztán kitapasztajta hol bír leszállni.Volt néhán nemkívánatos hely ahonnan le kellet szoktatni.Bevált módszer hogy veszünk neki egy ülőfát és odaszoktatjuk.
2015. aug. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. aug. 31. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!