Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Házi galamb etetése éa esetleg...

Kataleyya kérdése:

Házi galamb etetése éa esetleges sérülések tippek?

Figyelt kérdés
már egy hete a birtokomban van egy galamb fióka. kézzel nevelem. ha le rakom jön utánnam és ha nem lát folyton csipog és sír. az lenne a kérdésem hogy mennyi ételt adjak neki? a számukra ki fejlesztett előnevelő tápot adom neki de nem tudom hogy mennyi idős a kicsi. a szárnya alatt és a háta egy részén még egyáltalán nincs toll és a fején is kevés. álltalában addiig etetem amíg tele nincs a begye de ez után is sír és tátja a csőrét az ételért. valamit rosszul csinálok?! a jobb oldali szárnyát folyamatosan rángatja. olyan mintha egy ideg rángatózna. nagyon hozzám nőtt és féltem. meg néztem de nem fáj a szárnya ugyanis ha végig tapogatom nem rántja el és nem csíp meg csak az egyik karkötőm akarja egyfeszt le enni mígy nézem a szárnyát. használja is!%! erőteljesen csapkod a szárnyaival és egyensújozik vele a karomon. a barátoméknál vagyunk nyaraláson és azt hittem hogy anyósom csivavája bántotta de rá kellet jönnömj hogy nem. a kutyus folyamatosan sétál a madár után és ha az meg áll akkor ő is. van amikor meg nyalogatja a madárka fejét de egyáltalán nem agresszív vele. először egy kicsit meg ilyedt a kutyus és ezért hittem hogy reflekszből oda kapott de ki derült hogy anyósom végig szemmel tartotta a két jószágot és semmi ilyesmi nem történt. nagyon aggódok. kérlek segítsetek

2016. jún. 20. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában annyit szoktak kérni enni, amennyi kell nekik. Még nem sikerült túletetnem fiókát. A szárnyrebesgetés az ételkunyerálás ceremóniájához tartozik, nem patológiás, bár érdekes, hogy csak az egyiket mozgatja.

Ha még nincs betollasodva, és esetleg kis sárga 'haja' van csak, érdemesebb pépesített dolgokat adni neki. Saját recept: búzadara+kukoricalisztből főztem neki híg'puliszkát', tehéntúrót adtam hozzá, párnaponta tojást (fecskendővel). Aztán lassan kapott főtt búzát, főtt árpakását. A pépbe belekevertem néha egy porrátört kálciumtablettát is

Mindig langyosan adni neki a kaját

2016. jún. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen meg próbálkozom vele
2016. jún. 21. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!