Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges elméletben, hogy...

Lehetséges elméletben, hogy egy papagáj ki tudjon rakni egy Rubik-kockát? (Olvasd el a leírást! )

Figyelt kérdés

Biológiából az etológiával foglalkozunk és épp ma vettük a tanulás formáit. Ahogy hallottam, hogy a papagáj tanulása során képes gondolkodni is, azaz a szerzett ismereteket más céllal, más sorrendben felhasználni, meg ugye láttam már TV-ben, hogy mit nem tudnak a papagájok, felmerült bennem, hogy elméletben nem lehetséges az, hogy bizonyos dolgok egyre és egyre megtanításával végül odáig jussunk, hogy a madár ki tud rakni egy 2x2-es Rubik-kockát?


Tudom, mekkora hülyeségnek gondoljátok, de kérlek, értelmes válaszokat adjatok! Köszönöm.


2010. ápr. 14. 13:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nem hát :(

csak kérdeztem

2010. ápr. 14. 19:21
 12/15 anonim ***** válasza:

most mi van akkor ha feltette ezt a kérdést?? ha akarja,akk hadd rakja! Lehet nem ért az állatokhoz,ezért tette fel a kérdést! gondolom te egy egyetemista 28 éves izé lehetsz vagy mi...szánalom


első voltam

2010. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
lehet, de részben igaza van... mindig rossz voltam bioszból, bár idén elég átlagosan megy (4-es)... 10. osztályba járok
2010. ápr. 14. 19:37
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért van ez az oldal,hogy kérdezzünk...nem?:O Akkor meg?
2010. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

itt egy link amin van egy videó ahol papagájok trükköznek:

[link]


szóval, arra meg lehet szerintem tanítani, hogy ha tekergeti a kockát, akkor lesz olyan eredmény amiért jutalomat kap. magát a folyamatát tényleg nem fogja felfogni, csak a mozdulatot, hogy tekergesse.

2010. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!