Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Katalin papagájt lehet egyedül...

Katalin papagájt lehet egyedül tartani? (Társaságba lenne. Itt folyik az élet. Naponta több orát lenne vele foglalkozva, beszélnénk hozzá. )

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 14:20
 1/6 Ugribugrikukac ***** válasza:
100%
Ne tartsd egyedül mert tépni fogj a tollát téged nem ért meg
2016. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Papagájtársra is szüksége van, párban tartsd őket.
2016. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De aakkor nehezebben lehet megszeliditeni, nem? Sztem ugy lessz hogy eloszor veszunk 1et megszeliditem, es veszek mellé egy párt. Úzy jo? Bocs a helyesirási hibákert!
2016. jan. 11. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint ha te egyedül lennél, hat papagájjal körülvéve.


Nyilvánvaló, hogy minden szociális, fizikai szükségleted ki lenne elégítve... Elvègre folyik az élet, ott csicseregnek neked, amiből semmit nem értesz, de tuti nem leszel magányos ááá nem...


Naponta 16 óra aktív foglalkozással sem tudja kielégíteni egy/több ember egy papagàj szociális szükségleteit.

Az ember nem tud madármyelven, jó, ha minimális szinten ismeri a a madarak fizikai, és verbális kommunikációját, de erősen kétlem, hogy úgy tudná őket használni, hogy a madár számára értékelhető kapcsolat alakuljon ki.


Az ember nem tud együtt tollászkodni, enni, játszani, aludni a madarával, vagy csak nagyon alap szinten, amitől utólag elég durva (még ha nem is tolltépés) dolgok alakulhatnak ki a madárnál.


(Pl. Emberre, vagy akár tárgyra való beteges fixáció) van hogy ezekből a nagyon hozzáértő gazdi csak annyit vesz észre, hogy madárkája aranyosan játszik a tükörrel, miközben a madár már majd' beleőrül a magány elfojtásába.


Ezeket nem bántásból írom, még ha úgy is tűnik, csak unom, hogy az emberek saját önzőségükből kifolyólag (egyedül tartom, különben nem beszélni, akkor meg minek papagáj) kínoznak évekig madarakat.


Ha először egyedül tartod, majd veszel neki párt miután megszelidűlt, jó megoldás lehet, de arra figyelj, hogy ne legyen sokáig egyedül (ne kezdjen el természetellenesen, emberre fixáltan viselkedni), tehát ha két három hónap alatt nem is szelídül meg, akkor is vegyél neki párt.

2016. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyetértek előttem szólókkal. Annyit tennék még hozzá, hogy másik előnye is van annak, ha párban vannak. Ugyanis akkor sokkal bátrabbak lesznek és együtt lehet, hogy hamarabb hozzád merészkednek majd, mint egyedül tennék. A legfontosabb egyébként is a türelem, nem szabad ráerőltetni magad, gondolom Te sem szeretsz olyan dolgokat csinálni amiket nem akarsz... Ezért legyél türelmes és adj bizalmat nekik, hamarabb lesz eredmény, majd meglátod :D
2016. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az se biztos h anyu megengedi! Csak elore tudakolózok! De ha megengedné, 2 vennék. Nem szeretném kínozni szegényt! (Állatbarát vagyok.) Ugye mondtam h előszor 1et vennénk. Igen én is ugy gondoltam hogy 1-2 hónap után vettem volna neki minden esetben. Nem harsgszok amiért ilyeneket irtatok! Csak választ kaptam a kérdésemre! Még egydszer köszönöm!
2016. jan. 11. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!