Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam le a madaram...

Hogyan szoktassam le a madaram a csipkedésről?

Figyelt kérdés

Van egy sérült verebem, még nyár elején találtuk az ereszcsatornában egy vihar előtt. Nem voltak a közelben a szülei, így felneveltük. Sajnos csak kis távokat képes repülni, a szárnya tört el, macskakajának pedig nem akarjuk szánni.

Nagyon aranyos, szelíd kis madárka lett, aki igényli a társaságot, de sajnos azt nem tudok neki biztosítani, csak saját magamat. Viszont ha egy kicsitásra figyelek (pl. filmet nézek, rajzolok, majd szeptembertől házit is fogok írni) akkor odajön hozzám és elkezd csipkedni. Nem erősen, és amint vele foglalkozok abba is hagyja, viszont szeptembertől ez már nem lesz opció. Mit tudnék vele tenni?

(Tudom, hogy védett madár, hogy nem lakásba való, de ha nem lett volna sérült eszembe sem jutott volna megtartani, úgyhogy ezzel kapcsolatban köszönöm, de nem kérek fejmosást)



2016. aug. 13. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettől kérj tanácsot, szerintem.
2016. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy társként választott, vagy valami ilyesmi. A fejmosás a természet részéről lesz, mikor a madár elpusztul bánatában esetleg. Kéne keresni egy hasonló sérült verebet, vagy egyéb madarat(kanárit?) venni hozzá. Nem tudom melyik a nagyobb kegyetlenség, otthagyni annakidején, vagy most elhanyagolni? Mert ő nem fogja fel, hogy most nincs idő rá.

Szóval mindenkorra felelős lettél azért amit megszelidítettél.

2016. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon büszke lehetsz magadra! Az hogy tudtál segíteni egy ilyen pici madárnak anélkül hogy elpusztult nagyon szép tőled, az előző válaszoló pedig jól mondja,kell egy társ neki ha nem jut majd elég időd rá! Szerintem egy hullámos papagáj nagyon is jó választás! A hangjelzéseik nagyon hasonlítanak ezért valószínű nem fognak félni egymástól de először nyilván össze kell szoktatni őket! De mindenekelőtt kérj tanácsot a természetvédelmiektől, inkább ne bízzunk vakon a szerencsébe!
2016. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van azóta új fejlemény? - Mit ajánlanak az intézetben?
2016. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!