Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szabad egy idős papagájt...

Szabad egy idős papagájt csokival illetve csokis kekszel etetni?

Figyelt kérdés
Csokit adtam a nagymamám papagájának ebédre és fulladozni kezdett tőle. Nagyon aggódom, kérem segítsetek! Felelős vagyok érte, mert a nagymamám elment a hétvégére az egyik barátnőjével kirándulni. Megmenthetem még a jószágot? Vagy vegyek neki következőt? Egyébként 13 éves.

2016. aug. 20. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen fajta papagáj, mert nem feltétlen idős 13 évesen, ez fajfüggő.

De nem, nem ehet csokit, sem más emberi feldolgozott ételt. Az alap étrendjük leginkább zöldségből és gyümölcsből kell álljon, némi kölessel és más magvakkal. A napraforgómag pl minden keverékben van sajnos, pedig nagyon károsítja a májukat.

Csak azt tudom javasolni, hogy amég vigyázol rá, csak azzal etesd, amit egyébként is kapni szokott.

2016. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos elpusztult. Nem sikerült újraélesztenem szegény Ricsikét. :(

Hol kapnék holnap egy másik madarat? Ugyanis holnap délután tér vissza a nagymamami.

#1-es: Hullámos papagáj volt.

2016. aug. 20. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!